PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska systematycznie pomaga uchodźcom

  • PAP/AT    16 stycznia 2018 - 06:20
Polska systematycznie pomaga uchodźcom
Polska powoli, ale systematycznie zwiększa pomoc dla ofiar konfliktu na Bliskim Wchodzie (fot.pixabay.com)

W 2017 r. Polska wydała ponad 200 mln zł na pomoc uchodźcom.
Pomagamy uchodźcom mniej niż Niemcy i Wielka Brytania, ale więcej niż wiele innych państw unijnych - informuje "Rzeczpospolita".

Polska powoli, ale systematycznie zwiększa pomoc dla ofiar konfliktu na Bliskim Wchodzie - wynika z analizy "Rzeczpospolitej". Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że pomoc ta jest na wystarczającym poziomie.

Z zebranych przez "Rzeczpospolitą" danych wynika, że w 2017 r. wydaliśmy ponad 200 mln. zł. Blisko 50 mln zł zebrały w ramach własnych akcji (głównie dobrowolnych wpłat Polaków) organizuje non-profit. Najwięcej Caritas Polska (31 mln), stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (12 mln), Polska Akcja Humanitarna (2,1 mln), Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (1,1 mln) oraz Polska Misja Medyczna (0,5 mln). Rząd współfinansował inne działania tych organizacji, wpłacał też pieniądze do międzynarodowych funduszy zajmujących się pomocą humanitarną. Wydał w sumie ok. 160 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • babcia Alinka, 2018-01-16 08:46:58

    Zmiany klimatyczne, do których się przyczyniamy (m.in. smog) będą powodowały coraz większe ruchy migracyjne i wojny nie tylko o ropę, ale i o wodę. Warto, aby Polska na poważniej zaangażowała się w systemowe rozwiązanie problemu.