PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska wspiera najbiedniejsze kraje. Podwoiła wpłaty

  • AT    21 lutego 2017 - 09:56
Polska wspiera najbiedniejsze kraje. Podwoiła wpłaty
Polska pragnie dbać o zrównoważony rozwój i solidarność z najbiedniejszymi krajami świata (fot.fotolia)

• Polska zadeklarowała wpłaty na Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju, które niesie pomoc najbiedniejszym państwom.
• Dodatkowo wkład został podwojony i wyniesie ponad 19 milionów dolarów.
Polska znalazła się w grupie 48 krajów, które zadeklarowały wpłaty na Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju - informuje "Puls Biznesu". Stowarzyszenie jest agencją Banku Światowego, która wspiera najbiedniejsze kraje. Dysponuje budżetem w wysokości 75 miliardów dolarów. Nasz wkład został podwojony i wyniesie ponad 19 milionów dolarów.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", międzynarodowi eksperci doceniają to, że Polska pragnie dbać o zrównoważony rozwój i solidarność z najbiedniejszymi krajami świata. Zwiększenie nakładów to efekt działań prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Przekonał on Ministerstwo Finansów, że dzięki temu podniesie to międzynarodowy prestiż Polski oraz poprawi nasze notowania na forum międzynarodowym.

Czytaj też: Mazowsze najszybciej rozwijającym się regionem Unii Europejskiej

"Puls Biznesu" podaje, że w zeszłym roku największymi beneficjentami pomocy Banku Światowego były Bangladesz, Wietnam i Etiopia, które otrzymały łącznie 5 miliardów dolarów. Według specjalistów z Banku Światowego jeden przekazany dolar wygenerował trzy dolary rzeczywistej pomocy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.