PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: In vitro z kasy miasta nie spodobało się Kościołowi

  • MN    27 marca 2017 - 11:53
Pomorskie: In vitro z kasy miasta nie spodobało się Kościołowi
Niesienie krzyża podczas drogi krzyżowej przez lokalnych polityków to tradycja w Chojnicach. Na zdjęciu ratusz w Chojnicach. (fot. wikipedia.org)

Burmistrz Chojnic popadł w konflikt z Kościołem za sprawą finansowania in vitro z kasy miasta.
• Burmistrz Chojnic chce finansować in vitro z pieniędzy samorządu.

• Kościół uważa, że w związku z tym burmistrz nie powinien brać udziału w tradycji niesienia krzyża, podczas drogi krzyżowej.

• Burmistrz nie ma zamiaru polemizować ze stanowiskiem Kościoła. 

Sprawę opisuje TVN 24. Niesienie krzyża podczas drogi krzyżowej przez lokalnych polityków to już tradycja w Chojnicach. Tym razem w uroczystości nie weźmie udziału burmistrz Arseniusz Finster, ponieważ chce on płacić za zabiegi in vitro z kasy miasta. To nie spodobało się Kościołowi. Proboszcz jednej z parafii w Chojnicach otwarcie powiedział, że nie można nieść krzyża w Wielki Piątek, będąc jednocześnie zwolennikiem i propagatorem sztucznego zapłodnienia.

O tym, czy in vitro będzie finansowane z pieniędzy samorządu, mają zadecydować radni. W międzyczasie ulicami Chojnic przeszedł Marsz dla Życia, którego uczestnicy nawoływali władze miasta do wspierania adopcji i naprotechnologii, zamiast in vitro.

Burmistrz miasta zapowiedział, że jeśli Kościół sprzeciwia się, aby ten niósł krzyż w Wielki Piątek, to protestował nie będzie. Ma też wsparcie wicestarosty chojnickiego Marka Szczepańskiego, który w geście solidarności z burmistrzem również krzyża na barki nie weźmie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ratio, 2017-04-03 23:17:56

    Do red: oczywiście, że jesteśmy:-)
  • red, 2017-03-27 14:18:56

    Czy my jesteśmy państwem religijnym tak jak Iran czy Irak?