PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2 tys. interwencji strażaków po burzach

  • PAP/JL    13 lipca 2016 - 09:32
Ponad 2 tys. interwencji strażaków po burzach

W woj. mazowieckim, łódzkim oraz warmińsko-mazurskim wichury połamały setki drzew oraz zerwały lub uszkodziły 170 dachów. Fot. Pixabay.com

Ponad 2 tys. razy wyjeżdżali strażacy w ostatnich dwóch dniach do usuwania skutków burz, nawałnic i silnego wiatru.
Najwięcej pracy strażacy mieli w woj. mazowieckim, łódzkim oraz warmińsko-mazurskim, gdzie wichury połamały setki drzew oraz zerwały lub uszkodziły 170 dachów. Rannych zostało czterech strażaków.

Od rana 13 lipca strażacy w Warszawie interweniowali ponad 150 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych piwnic, garaży oraz ulic, głównie na Ursynowie, w Wawrze oraz Rembertowie. Utrudnienia występują m.in. na ulicach: Diamentowej, Teligi i Śródziemnomorskiej.

Strażacy wypompowali wodę z Centrum Onkologii oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Nie miało to wpływu na funkcjonowanie tych placówekj.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi utrudnienia występują także na trasie S2. Zablokowane są zjazdy z S79 na S2 w kierunku ul. Puławskiej oraz zjazd z S2 na S79 w kierunku lotniska Chopina.

Rano woda zalała dwie stacje metra: Ursynów oraz Stokłosy. Uruchomiona została autobusowa linia zastępcza kursująca na trasie od stacji metra Wilanowska do stacji Kabaty. Utrudnienia w metrze zakończyły się przed godziną 8.

Na Śląsku po nocnych ulewach wciąż ponad tysiąc odbiorców bez prądu. Najwięcej domów bez prądu jest w gminie Rudziniec k. Gliwic.

Wczesnym rankiem – jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach – łącznie odbiorców bez dostępu do prądu było ponad 2 tys. Wciąż najwięcej odciętych od prądu odbiorców jest w gminie Rudziniec k. Gliwic.

Służby kryzysowe wojewody śląskiego podały ponadto, że w związku z nocnymi silnymi opadami deszczu i silnym wiatrem Państwowa Straż Pożarna zanotowała ponad 120 zdarzeń. Najwięcej było ich w Siemianowicach Śląskich (16), Chorzowie (12), Katowicach (11) i Dąbrowie Górniczej (11).

Po ulewach wezbrały rzeki w woj. śląskim. Wczesnym rankiem niektóre przekroczyły stan alarmowy (Brynica w Sosnowcu) lub przekroczyły stan ostrzegawczy (Kłodnica w Gliwicach i Gostynia w Bojszowach). Wody jednak opadają.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: