PARTNER PORTALU
 • BGK

Port Lotniczy Bydgoszcz: Toruń chce zmiany nazwy i oferuje 5 mln zł

 • MN    28 lipca 2016 - 08:57
Port Lotniczy Bydgoszcz: Toruń chce zmiany nazwy i oferuje 5 mln zł
Port znajduje się blisko granicy z Bydgoszczą (fot. wikipedia.org)

• Trwa spór o nazwę Portu Lotniczego Bydgoszcz, który znajduje się na terenie gminy Białe Błota.
• Toruń chce dofinansować lotnisko kwotą 5 mln złotych, ale w zamian oczekuje zmiany jego nazwy.
• Władze Bydgoszczy nie zgadzają się, a ministerstwo infrastruktury chce być w tym sporze mediatorem.
Jak podaje „Rzeczpospolita”, Toruń chce, aby lotnisko miało w swojej nazwie dwa miasta i proponuje dofinansowanie portu kwotą 5 mln zł. Władze Bydgoszczy twierdzą jednak, że jednorazowe dokapitalizowanie spółki to za mało, by zmieniać nazwę. Podkreślają też, że zarząd lotniska nie wskazał, jakie nowe połączenia miałyby zostać uruchomione dzięki środkom z Torunia lub na jakie inwestycje zostałyby one przeznaczone.

Resort infrastruktury zaangażował się w spór dotyczący nazwy Portu Lotniczego Bydgoszcz. 15 lipca zwrócił się do prezesa lotniska, aby poinformował akcjonariuszy o propozycji spotkania wszystkich udziałowców w sprawie rozwiązania sporu.

Jak poinformowała „Rzeczpospolitą” Elżbieta Kisil, rzecznik ministerstwa, wszelkie decyzje w zakresie funkcjonowania spółki zarządzającej lotniskiem w Bydgoszczy podejmują jednak akcjonariusze i to dotyczy także nazwy portu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Region a nie czubek nosa., 2016-07-29 15:19:19

  @ Szczecinianin też uważam, że: " Głupia ta władza Bydgoska. Pięć baniek i zwiększona rozpoznawalność portu lotniczego a oni to blokują. Mogliby swoje kompleksy leczyć sposobami nie odbijającymi się na mieszkańcach..."
 • Krzyżaczka , 2016-07-29 13:34:53

  Mieszkam w Bydgoszczy, i także nie rozumiem tego sporu pomiędzy miastami jak i mieszkańcami. Dodam, że to samo jest także w innych regionach Polski - np. Katowice i Sosnowiec. Wciąż w Polakach tkwią jakieś uprzedzenia, których nie potrafią się pozbyć w wieku dorosłym. Jestem z Kwidzyna - u nas ...takie "rzeczy" działy się, ale to było między osiedlami i do tego tylko w dzieciństwie, jednak z wiekiem wyrośliśmy z TEGO.  rozwiń
 • Szczecinianin, 2016-07-29 10:16:44

  Głupia ta władza Bydgoska. Pięć baniek i zwiększona rozpoznawalność portu lotniczego a oni to blokują. Mogliby swoje kompleksy leczyć sposobami nie odbijającymi się na mieszkańcach ich fajnie rozwijającego się miasta.