PARTNER PORTALU
  • BGK

Poseł Jacek Żalek kandydatem Porozumienia na prezydenta Białegostoku

  • PAP/MIW    9 kwietnia 2018 - 14:51
Poseł Jacek Żalek kandydatem Porozumienia na prezydenta Białegostoku
Podlaski poseł Jacek Żalek (fot. youtube.com)

Podlaski poseł Jacek Żalek potwierdził, że jest kandydatem Porozumienia na prezydenta Białegostoku. Zastrzegł jednak, iż decyzja jeszcze nie zapadła, a rozmowy z liderami PiS trwają. W jego ocenie, sprawa powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch tygodni.
Na razie w Białymstoku PiS nie wskazał swego kandydata w wyborach na prezydenta tego miasta. Swojej decyzji nie ujawnia też na razie Tadeusz Truskolaski, obecnie wspierany przez PO i Nowoczesną, który kończy trzecią kadencję na tym stanowisku.

Jak dotąd, oficjalnie chęć startu zgłosił jedynie Marcin Sawicki, kojarzony z partią Wolność, który ma być kandydatem w jesiennych wyborach inicjatywy społecznej "Kocham Białystok".

Jacek Żalek potwierdza, że jest kandydatem Porozumienia do wystawienia w wyborach na prezydenta stolicy województwa podlaskiego; to jedyny kandydat tego ugrupowania w wyborach włodarzy największych miast w regionie: Białegostoku, Suwałk Łomży.

- Jestem kandydatem na kandydata. Mam nadzieję, że nasi partnerzy z Prawa i Sprawiedliwości wskażą swojego kandydata, wtedy będziemy wybierać najlepszego - powiedział poseł Żalek w poniedziałek. Jego zdaniem, decyzja powinna być podjęta w ciągu dwóch tygodni.

- Trafiłem do parlamentu z samorządu. Tak jak większość polityków budowała swoją karierę poprzez kolejne stopnie awansu partyjnego, ja raczej budowałem ją poprzez ten awans taki samorządowy - od rady osiedla, rady miasta, sejmiku - powiedział.

Na medialnej giełdzie nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Białegostoku poseł Żalek jest wciąż jedną z kilku osób. Ostatnio pojawił się na niej np. obecny wojewoda podlaski (wcześniej senator PiS) Bohdan Paszkowski, czy przewodniczący Rady Miasta Mariusz Gromko.

W wyborach samorządowych w 2014 roku kandydatem PiS na prezydenta Białegostoku był Jan Dobrzyński, obecnie senator. Przegrał z Tadeuszem Truskolaskim w drugiej turze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • szoł, 2018-04-10 11:18:35

    Pożal się boże taki kandydat .