PARTNER PORTALU
 • BGK

Poseł Nowoczesnej kandydatem na prezydenta Warszawy?

 • Parlamentarny.pl (WK)    6 września 2016 - 16:30
Poseł Nowoczesnej kandydatem na prezydenta Warszawy?
Kto zostanie następnym prezydentem Warszawy? Fot. pixabay

Poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej nie wyklucza, że zostanie kandydatem na prezydenta Warszawy. Zaznacza też, że interesuje się Warszawą jako wiceprzewodniczący regionu, jednak Nowoczesna ma sporo osób które mogą startować na stanowisko prezydenta stolicy. - Sprawa ta będzie przedmiotem szerszej dyskusji w klubie – wyjaśnia w rozmowie dla portalu Parlamentarny.pl Rabiej.
Co zrobiłby Paweł Rabiej w pierwszej kolejności, by ułatwić życie warszawiakom? Poseł wyjaśnia, że Nowoczesna jest po wielu konsultacjach, mających wykazać, co jest najbardziej potrzebne mieszkańcom Warszawy. Od momentu, kiedy powstała Nowoczesna, jest to najsilniejszy region partii.

- Warszawa ma olbrzymi potencjał rozwoju głównie ze względu na talent i kreatywność mieszkańców. Trochę tak, jak Berlin. To miasto, które przyciąga jak magnes wielu ludzi z Polski, którzy tutaj chcą realizować swoje pasje i marzenia – zauważa Rabiej.

Czytaj też: Warszawa stawia na zieleń. Jest pełnomocnik, będzie jednostka miejska

Poseł Nowoczesnej zwraca także uwagę na to, że „dla osób starszych Warszawa staje się miejscem trudnym do życia nie tylko ze względu na niskie dochody, ale też ze względu na bariery architektoniczne”. - Wstępny zarys naszego programu dla Warszawy koncentruje się na tym, żeby wprowadzić mieszkańcom stolicy jak najwięcej ułatwień w życiu codziennym – zaznacza.

- Myślimy o projekcie budowy mieszkań inicjowanym przez samorząd, po to by ludzie zaczynający tutaj pracę nie padali ofiarą zbyt wysokich czynszów, by było łatwiej zacząć karierę, trochę na wzór Berlina, który przyciąga ludzi kreatywnych. Koncentrujemy się głównie nad poprawą jakości życia warszawiaków – dodaje Rabiej.

Cały wywiad z Pawłem Rabiejem, w którym dużo o reprywatyzacji, w Parlamentarny.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • musek, 2016-09-12 14:49:42

  I tym sposobem, jeden mosiek zastąpi drugą mośkową bufetową.
 • Maria, 2016-09-09 22:59:21

  Kim pan jest panie Wachowski?
 • w.potega@neostrada.pl, 2016-09-07 13:19:33

  Oświadczam, że nie mam świadomości jakichkolwiek związków z mafią. Przeciwnie byłem ofiarą sądowej mafii, ale podpisuję się imieniem i nazwiskiem, do czego zachęcam. Transparentność jest ważną metodą naprawiania zła. Bez otwartej komunikacji mafie związane z partiami rządzącymi państwem lub miastem ...będą rosły.  rozwiń