PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszerzenie 500 plus? "To indywidualny pomysł Beaty Szydło"

  • aw/PAP    16 stycznia 2018 - 10:15
Poszerzenie 500 plus? "To indywidualny pomysł Beaty Szydło"
Była premier Beata Szydło (fot.premier.gov.pl)

Kwestia poszerzenia programu "500 plus" nie była na razie dyskutowana na obradach rządu. Premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o nim z mediów - powiedział szef gabinetu premiera Marek Suski.
W poniedziałek (15 stycznia) podczas spotkania z mieszkańcami Leszna w miejskim teatrze wicepremier Beata Szydło była pytana o przyszłość programu "500 plus" i o jego ewentualne modyfikacje. Jak zapewniła, program z pewnością będzie kontynuowany. Nie wykluczyła też, że w 2019 r. uda się go poszerzyć.

Marek Suski pytany w radiu Plus, o jakie zmiany chodzi odparł, że nie wie. Jak dodał, "na razie nie było to dyskutowane na obradach rządu". "Myślę, że to jest jak na razie pomysł indywidualny pani Beaty Szydło; nie jest on mi znany" - podkreślił minister.

Dopytywany, czy Mateusz Morawiecki zna propozycję Beaty Szydło, powiedział, że premier "dowiedział się o niej z mediów". 

Przypomnijmy, że pewne zmiany w sztandarowym programie rządu PiS zaszły z początkiem 2018 r.  Chodzi jednak o organizacje i nadzór a nie wypłaty świadczeń. Od 1 stycznia sprawami z zakresu unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, do których zalicza się program Rodzina 500 plus, zajmują się wojewodowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.