PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiększenie Opola, miasto dementuje informacje o porozumieniu

  • JS    15 marca 2017 - 20:18
Powiększenie Opola, miasto dementuje informacje o porozumieniu
Prowadząca mediacje Aneta Gibek-Wiśniewska, że uczestnicy rozmów dotyczących skutków zmian granic Opola doszli do pierwszego porozumienia. (fot. pixabay.com)

W związku z doniesieniami medialnymi i wypowiedzią pani mediator Anety Gibek-Wiśniewskiej, które sugerować mogą, że w ramach mediacji zostało osiągnięte porozumienie informuję, że takich uzgodnień nie ma - pisze w oświadczeniu Katarzyna Oborska-Marciniak z biura prasowego Urzędu Miasta Opole.
Jak pisaliśmy, w Opolu odbyły się dzisiaj (15 marca) mediacje, w których uczestniczyli przedstawiciele społeczności z gmin, których kosztem powiększono miasto Opole, reprezentanci miasta oraz strony rządowej. 

Prowadząca mediacje Aneta Gibek-Wiśniewska, że uczestnicy rozmów dotyczących skutków zmian granic Opola doszli do pierwszego porozumienia.

Szczegóły ustaleń przyjętych przez wszystkie strony rozmów nie są znane.

Czytaj więcej: Powiększenie Opola: Jest pierwsze porozumienie

Do tych informacji odniósł się magistrat. Katarzyna Oborska-Marciniak z biura prasowego Urzędu Miasta Opole dementuje informacje o porozumieniu.

"W związku z doniesieniami medialnymi i wypowiedzią pani mediator Anety Gibek-Wiśniewskiej, które sugerować mogą, że w ramach mediacji zostało osiągnięte porozumienie informuję, że takich
uzgodnień nie ma. Wszelkie propozycje ze strony Ratusza dotyczą kwestii finansowych i majątkowych, i tylko te mogą być powodem wizyty Pani mediator w MSWiA. Kwestie zmiany granic nie są przedmiotem rozmów. Jednocześnie podkreślam, że mediacje to naszym zdaniem jedyny sposób osiągnięcia porozumienia, do którego zbliżamy się z każdym kolejnym spotkaniem" - czytamy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.