PARTNER PORTALU
  • BGK

Powódź: Wał przeciwpowodziowy we wsi Porzecze przerwany. Woda dociera do zabudowań

  • PAP/AT    24 sierpnia 2017 - 09:16
Powódź: Wał przeciwpowodziowy we wsi Porzecze przerwany. Woda dociera do zabudowań
Sytuacja jest naprawdę poważna - mówi wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski (fot.pixabay.com)

We wsi Porzecze (Zachodniopomorskie) przerwany został wał przeciwpowodziowy na rzece Grabowa. Jak poinformował wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski, woda zajęła już okoliczne poldery i dociera do pierwszych zabudowań. Przy zabezpieczeniu wału od środy (23 sierpnia) pracują strażacy oraz żołnierze.
"Woda wylewa się na poldery, które zostały już napełnione, naturalnie układa się ona w nieckach, jej poziom nie podnosi" - powiedział wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski.

"W miejscowości Żukowo Morskie woda podchodzi do jednego z gospodarstwa, które straż pożarna będzie zabezpieczała przed zalaniem. W miejscowości Rusko chłodnia i przetwórnia ryb także jest zagrożona. Sytuacja jest naprawdę poważna" - dodał.

Na miejscu pracują strażacy oraz żołnierze, którzy przygotowali ponad 3 tys. worków z piaskiem, które mają uszczelnić wał. Jak podała Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie, na miejscu pracuje wojskowa amfibia, którą transportowane są worki z piaskiem.

Czytaj też: Powstanie nowy system regionalnego ostrzegania

"Prąd wody w tym miejscu jest bardzo silny. Jesteśmy przygotowani na to, aby wykorzystać do działań helikopter, który będzie zrzucać 800-kilogramowe worki z piaskiem z powietrza. To powinno zaniechać wypływania wody z rzeki" - dodał Głażewski.

Przed południem zaplanowano na miejscu działań wizytę wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.