PARTNER PORTALU
 • BGK

Powołano prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

 • PAP/JS    17 stycznia 2018 - 18:35
Powołano prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie
Przemysław Daca jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego (fot. MGMiŻŚ)

Minister Marek Gróbarczyk powołał Przemysława Dacę na stanowisko prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ).
Przemysław Daca był dotychczas zastępcą dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ.

"Cieszę się, że osoba z tak dużym doświadczeniem przejmuje to stanowisko" - powiedział cytowany w komunikacie wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna po przekazaniu aktu powołania nowemu prezesowi Wód Polskich.

"Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne wyzwania przede mną stoją. Na początku należy podjąć działania, by dostosować funkcjonowanie Wód Polskich do nowej ustawy Prawo Wodne oraz celów i strategii MGMiŻS" - zapewnił cytowany w komunikacie Przemysław Daca.

Przemysław Daca jest magistrem inżynierem ochrony środowiska. Pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie zajmował się ochroną środowiska oraz gospodarką ściekową. Następnie przez ponad 10 lat w Ministerstwie Transportu i Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zajmował się żeglugą śródlądową oraz śródlądowymi drogami wodnymi na stanowiskach dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu. Od wielu lat współpracuje z instytucjami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną w zakresie utrzymania i modernizacji śródlądowych dróg wodnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Inwestor, 2018-01-18 17:21:16

  Żle sie stało że nie zorganizowano konkursów na stanowiska kierownicze i urzednicze w RZGW.Toż to państwo kolesi i ustawianych przetargów.W RZGW Kraków,Gliwice obywatela traktują jak intruza
 • kermo, 2018-01-18 11:15:56

  Do Prof. Glass: Jeszcze do Wód Polskich dojdą Wody Podziemne (kanaliza) i Wody Nadziemne (deszcz z nieba czyli chyba prezes ojdyr) i Wody Płodowe (ciekawe kto prezesem) ... Same darmozjady
 • Prof. Glass, 2018-01-18 10:59:12

  Jeszcze jeden Prezio! Mam nadzieję, że jak przyjdzie dekoniunktura, to cała ta piramida stanowisk runie w przepaść!