PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie zespół ds. osób niepełnosprawnych

  • PAP    5 maja 2016 - 12:19

Powstanie międzyresortowy zespół, który będzie pracował nad problemami osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów - zapowiedział w czwartek (5 maja) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
W skład zespołu wejdą przedstawiciele kilku resortów m.in. zdrowia, edukacji, rodziny. Jak poinformował minister, prawdopodobnie jeszcze w czwartek (5 maja) zarządzenie w tej sprawie podpisze premier Beata Szydło.

"Chodzi o to żeby całościowo zaprogramować opiekę i solidarną akcję z osobami niepełnosprawnymi, a także z ich opiekunami - od momentu, kiedy do rodziny trafia informacja o niepełnosprawnym dziecku jeszcze nienarodzonym, poprzez pierwsze dni po urodzeniu dziecka, a także opiekę nad niemowlętami i małymi dziećmi" - powiedział Radziwiłł.

Briefing zorganizowano w MZ z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną; z udziałem Radziwiłła, minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza.

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery - m.in. edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne i kulturalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada na 5 maja; tego dnia w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • zespołowy, 2016-05-05 13:06:24

    Powstał zespół ds. uchodźców w Lublinie i powstanie ds. niepełnosprawnych, to ile tych zespołów powstanie, bo ostatnio zespoły są modne?