PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożary i zatrucie tlenkiem węgla: Ogromna ilość ofiar

  • PAP/AT    9 stycznia 2017 - 10:04
Pożary i zatrucie tlenkiem węgla: Ogromna ilość ofiar
Od września 2016 r. strażacy ponad 2,4 tys. razy interweniowali w przypadkach dotyczących tlenku węgla (fot.pixabay.com)

• Od 5 stycznie z powodu pożarów zmarło 12 osób.
• Tylko w poniedziałek (9 stycznia) rano 2 osoby zginęły w pożarze magazynu w Michałowicach na Mazowszu, a 4 - w pożarach domu i mieszkania w Katowicach - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
• Z kolei z powodu zatrucia tlenkiem węgla zginęły 24 osoby, a 1340 było poszkodowanych.




Od czwartku, kiedy nadeszły mrozy, do poniedziałku rano strażacy gasili 1,5 tys. pożarów, w których zginęło w sumie 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.

Również od czwartku strażacy prawie 250 razy interweniowali w przypadkach, gdy dochodziło do emisji trującego tlenku węgla, co było połączone z dogrzewaniem i niesprawnością urządzeń lub brakiem wentylacji. W tych sytuacjach zginęły trzy osoby, a ponad 160 uległo podtruciu i wymagało hospitalizacji.

Od września 2016 r., który w statystykach straży pożarnej jest początkiem obecnego sezonu grzewczego, strażacy ponad 2,4 tys. razy interweniowali w przypadkach dotyczących tlenku węgla. Z powodu zatrucia nim zginęły 24 osoby, a 1340 było poszkodowanych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby 10 osób zmarło z powodu wychłodzenia. Od 1 listopada 2016 r. w Polsce w wyniku wychłodzenia zmarło 65 osób.

RCB podtrzymuje apel o reagowanie na przypadki osób przebywających na mrozie i narażonych na wychłodzenie, a także o rozsądek w dogrzewaniu mieszkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.