PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań. Jacek Jaśkowiak podpisał Kartę Różnorodności

  • pt    18 listopada 2016 - 11:18
Poznań. Jacek Jaśkowiak podpisał Kartę Różnorodności
Jacek Jaśkowiak (fot.poznan.pl)

• Poznański urząd miasta dołączył do sygnatariuszy Karty Różnorodności.
• Karta Różnorodności to europejska inicjatywa na rzecz promocji i rozpowszechniania polityki równego traktowania oraz zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.
Urząd Miasta Poznania znalazł się gronie 7 tysięcy firm, organizacji i instytucji z 17 krajów Europy, które aktywnie przeciwdziałają dyskryminacji i mobbingowi, tworząc przyjazne miejsca pracy.
Karta Różnorodności to europejska inicjatywa na rzecz promocji i rozpowszechniania polityki równego traktowania oraz zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

W Polsce koordynowana jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Od 2012 roku tekst Karty w naszym kraju podpisało ponad 150 sygnatariuszy. Poznański magistrat - po słupskim - jest drugim w kraju, który włączył się do tej inicjatywy.

- Podpisanie Karty Różnorodności jest zgodne z polityką Poznania jako miasta wolnego od dyskryminacji oraz otwartego na różnorodność. Pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Otwartych Miast to dowód, że Poznań się rozwija właśnie w tym kierunku, inwestuje w kapitał ludzki i społeczny – mówi Jacek Jaśkowiak i dodaje:

- Systemowo myślimy o polityce senioralnej, jesteśmy w sieci WHO Miast Przyjaznych Starzeniu, podwyższamy standardy dostępności miasta dla osób z niepełnosprawnościami, wdrażamy działania integracyjne dla cudzoziemców. W samym urzędzie potrzebujemy skoordynowania działań na rzecz równego traktowania i wspierania różnorodności oraz monitoringu ich efektywności. To jest ważne z jednej strony dla kształtowania przyjaznego miejsca pracy i relacji wewnątrz organizacji, a z drugiej strony ma też podnosić świadomość oraz wrażliwość pracowników i pracownic urzędu w kontaktach z klientami zewnętrznymi, czyli mieszkańcami.

Prezydent dodał, że równe traktowanie jest jedną z zasad etycznych zawartych w Kodeksie etyki pracowników poznańskiego magistratu, a sam urząd korzysta z rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie mobbingowi, molestowaniu i dyskryminacji.

Po podpisaniu Karty, w urzędzie powołany zostanie stały zespół, który będzie odpowiedzialny za tworzenie oraz wdrażanie rozwiązań przeciwdziałających dyskryminacji, mobbingowi i molestowaniu w miejscu pracy.

Zajmie się on również organizowaniem działań edukacyjnych podnoszących świadomość wśród zespołu oraz kadry zarządzającej, a także monitoringiem skuteczności podejmowanych działań.

- Cieszy nas coraz większe zainteresowanie administracji publicznej tematyką zarządzania różnorodnością. Mamy nadzieję, że podpisanie Karty Różnorodności przez Poznań, jedno z największych miast w Polsce i miasto wojewódzkie, zachęci kolejne samorządy do wprowadzania działań antydyskryminacyjnych i przyczyni się do promocji działań z zakresu zarządzania różnorodnością w firmach i organizacjach, nie tylko w Wielkopolsce - powiedziała Mirella Panek - Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • #, 2016-11-30 20:39:25

    «Wolne Miasto Poznań»… Tak, Stołeczne Miasto Poznań będzie wolne, już niedługo — od Jaśkowiaka & Consortes.
  • obiektywnym okiem, 2016-11-18 12:54:35

    Wysłać to całe towarzystwo na linie do Amazona na 12 godzin dziennie, za 8 zł na godzinę netto i szybko skończy się komediodramat tych ludzi. Co ci ludzie wiedzą o pracy jak nikt z nich ciężko i rzetelnie nie pracował na swój chleb