PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: na Naramowicach ruszyła największa filia Biblioteki Raczyńskich

  • PAP/JS    9 lutego 2018 - 20:03
Poznań: na Naramowicach ruszyła największa filia Biblioteki Raczyńskich
Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformował, że biblioteka jest jedną z inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców Naramowic (fot. poznan.pl)

30 tys. książek znalazło się w otwartej w Poznaniu nowej filii Biblioteki Raczyńskich. Nowoczesna placówka powstała na Naramowicach, w północnej części miasta.
Biblioteka na Naramowicach to największa spośród ok. 40 filii Biblioteki Raczyńskich w mieście. Mieści się na parterze nowego budynku przy ulicy Rubież. Jej powierzchnia liczy blisko 400 mkw.

W obiekcie, poza książkami, dostępnych jest ponad 3 tys. multimediów: audiobooków, słuchowisk, filmów i muzyki. Znajduje się tam też wydzielona przestrzeń dla najmłodszych dzieci i kącik, w którym można zagrać na Xboksie.

"O tym, by stworzyć tu filię biblioteki, myślano od lat. Sprawa nabrała tempa, gdy udało nam się znaleźć ten lokal. Zależało nam na tym, by filia była w miejscu dogodnym dla wszystkich mieszkańców Naramowic" - powiedziała w piątek dyrektorka Biblioteki Raczyńskich Anna Gruszecka.

Biblioteka ma być miejscem integracji lokalnych społeczności i lokalnym centrum kultury; w planach placówki są m.in. spotkania autorskie i prelekcje dla młodzieży i dorosłych.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformował, że biblioteka jest jedną z inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców Naramowic. We wrześniu w tej części miasta ruszy szkoła podstawowa i przedszkole dla 700 dzieci. Cały czas trwają też prace przygotowawcze związane z budową nowej linii tramwaju na Naramowice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.