PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Otwarto Centrum Inicjatyw Rodzinnych

  • pt    20 grudnia 2016 - 15:59
Poznań: Otwarto Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Centrum Inicjatyw Rodzinnych będzie promowało rodzinę i jej rozwój, wspierało inicjatywy międzypokoleniowe, doradzało w zakresie wiedzy o rodzinie i dla rodziny oraz informowało mieszkańców o różnych projektach (fot.poznan.pl)

• Poznań jako pierwszy w Polsce otworzył specjalną placówkę dla rodzin: Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
• W Centrum można m.in. poznać ofertę poznańskich przedszkoli i szkół, zdobyć informacje na temat świadczeń czy dowiedzieć się o interesujących wydarzeniach kulturalnych.
Poznańskie Centrum Inicjatyw Rodzinnych będzie promowało rodzinę i jej rozwój, wspierało inicjatywy międzypokoleniowe, doradzało w zakresie wiedzy o rodzinie i dla rodziny oraz informowało mieszkańców o różnych projektach.

Typowym zadaniem placówki będzie m.in. wydawanie kart dla rodzin 3+, udzielanie informacji i porad, realizacja projektów w zakresie polityki prorodzinnej Poznania czy organizacja wydarzeń dla rodzin np. z okazji dnia dziecka czy mikołajek.

- Centrum to dowód na to, że miasto stawia na wielopokoleniowy dialog. Poprzez placówkę chcemy poznać przede wszystkim potrzeby rodzin, dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby pomóc im w codziennym życiu. Dla rodzin centrum będzie źródłem wiedzy o projektach skierowanych właśnie do nich, na przykład karcie dla rodzin 3+ czy różnych świadczeniach. Rodzice będą mogli tu również skorzystać z usług wielu specjalistów. Dzięki tej instytucji będziemy starali się także angażować społeczeństwo do tworzenia inicjatyw oddolnych i organizowania projektów dla wszystkich poznaniaków, niezależnie od wieku - mówi zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.


Pomysłodawcą placówki jest Elżbieta Lachmann z Fundacji "Głos dla Życia", zainspirowana podobnymi rozwiązaniami w Niemczech. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, podkreślał ogromne zaangażowanie partnerów społecznych w powstanie Centrum.

- W ramach pisania koncepcji Centrum byliśmy w Hanowerze, byliśmy też w Ostrawie, gdzie podglądaliśmy dobre praktyki. Na marginesie powiem, że tam w podobnych jednostkach pracuje od 60 do 80 osób. Tutaj zaczynamy skromnie, ale wierzę, że rzecz będzie się rozwijać. Życzę, by to miejsce tętniło życiem, żeby była tutaj rzetelna informacja, doradztwo i dużo inicjatyw - mówi Elżbieta Lachman.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.