PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: poszkodowani w katastrofie z kluczami do nowych mieszkań

  • JS    19 marca 2018 - 20:39
Poznań: poszkodowani w katastrofie z kluczami do nowych mieszkań
Pierwsze rodziny, poszkodowane w katastrofie na Dębcu, otrzymały klucze do nowych mieszkań (fot. UM Poznan)

- Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówili małżonkowie poszkodowani w katastrofie na Dębcu, którzy otrzymali od miasta klucze do swojego nowego mieszkania.
Małżeństwo, wraz z synem, zamieszka w lokalu na Wildzie. Jest to mieszkanie dwupokojowe, o powierzchni około 50 metrów kwadratowych - z aneksem kuchennym i dużą łazienką. Lokal pochodzi z zasobu komunalnego miasta Poznania.

Dobrze znam tę dzielnice. Tutaj żyli moi rodzice i nadal mieszka mój brat. Mieszkanie jest śliczne, bardzo nam się podoba - mówiła Elżbieta Krawców. - Bardzo dziękujemy za pomoc. Mamy nadzieję, że inne rodziny również otrzymają takie wsparcie - dodał jej mąż Wiesław.O tym, że nikt z poszkodowanych nie zostanie pozostawiony bez dachu nad głową, zapewnił zastępca prezydenta Jędrzej Solarski.

- Wszystkie 11 rodzin, które ucierpiały w wybuchu, otrzymają mieszkania. Chcemy jak najszybciej, przekazać im lokale zastępcze. Mamy nadzieję, że większość z nich w święta Wielkanocne będzie już wiedzieć, gdzie wkrótce zamieszka - mówił Jędrzej Solarski.

Trzyosobowa rodzina nie jest jedyną, która już otrzymała od miasta pomoc. Klucze do nowego mieszkania dostała także poszkodowana w katastrofie kobieta. Zamieszka ona na Jeżycach - w kawalerce z aneksem kuchennym i dodatkową sypialnią. Ten lokal także pochodzi z zasobu komunalnego miasta Poznania.

Miasto jest w stałym kontakcie z osobami poszkodowanymi w katastrofie. Każda rodzina jest traktowana bardzo indywidualnie. W zależności od potrzeb i sytuacji majątkowej są im proponowane różne rozwiązania. Na lokal zastępczy czeka jeszcze 9 rodzin. W najbliższym czasie miasto wskaże poszkodowanym kolejne trzy lokale z zasobu TBS. Natomiast w piątek, 23 marca zbierze się Komisja ds. Opiniowania Projektów List, która decyduje o najmie lokali socjalnych i mieszkaniowych. Część poszkodowanych złożyła wnioski, aby takie mieszkania otrzymać. Jedna rodzina chce skorzystać z oferty biura wynajmu.Wszystkie mieszkania zostaną umeblowane, m. in. dzięki pomocy sponsorów.

- Pamiętamy, że mieszkańcy kamienicy na Dębcu stracili wszystko, co mieli. Tak naprawdę zaczynają życie od nowa. Mamy listę kilkunastu sponsorów, którzy dostarczą poszkodowanym meble i sprzęt AGD. Niektóre firmy, jak np. IKEA zaproponowały im bony towarowe. Każda z rodzin o swoich potrzebach rozmawia indywidualnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - tłumaczy Jędrzej Solarski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.