PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Program "Poznań dla Syrii" wspomoże ofiary konfliktu

  • pt/pap    7 kwietnia 2017 - 15:33
Poznań: Program "Poznań dla Syrii" wspomoże ofiary konfliktu
Do końca kwietnia wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek w miejskich i marszałkowskich instytucjach kultury. (fot.poznan.pl)

W stolicy Wielkopolski rusza program "Poznań dla Syrii", któremu patronują władze miasta i metropolita poznański. Celem przedsięwzięcia jest finansowe wsparcie ofiar konfliktu.
Pieniądze na pomoc potrzebującym będą zbierane m.in. w najbliższą niedzielę w czasie piłkarskiego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa, a także podczas organizowanego w ten weekend w stolicy wielkopolski Misterium Męki Pańskiej.

Do końca kwietnia wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek w miejskich i marszałkowskich instytucjach kultury.

W przedsięwzięcie włączyły się Caritas Polska i Polski Czerwony Krzyż, które jako organizacje posiadające doświadczenie i zgody na zbiórki publiczne są odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie kwesty.

"Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzony przez Caritas program +Rodzina rodzinie+, akcję polegającą na symbolicznej adopcji syryjskich rodzin, oraz na pomoc, którą w zależności od sytuacji w Syrii, przekaże potrzebującym jedna z organizacji" - poinformował w piątek Tomasz Lisiecki z poznańskiego magistratu.

Biuro prasowe urzędu miasta podało, że w ramach przedsięwzięcia także miejscy urzędnicy są zachęcani do włączenia się w pomoc - bądź to konkretnym rodzinom w Syrii, bądź poprzez wolontariat.

Program objęli swoim patronatem: metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, oraz przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.