PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zawarł ugodę z byłą dyrektor Teatru Ósmego Dnia

  • JS    29 marca 2017 - 21:59
Poznań zawarł ugodę z byłą dyrektor Teatru Ósmego Dnia
W sądzie Ewa Wójciak domagała się od Teatru Ósmego Dnia odszkodowania w związku ze zwolnieniem jej ze stanowiska (poznan.pl)

Zakończył się spór miasta z Ewą Wójciak. Była dyrektor Teatru Ósmego Dnia zaproponowała ugodę, na mocy której odstąpi od wszelkich roszczeń wobec miasta w związku z odwołaniem jej ze stanowiska przez byłego prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego.
W sądzie Ewa Wójciak domagała się od Teatru Ósmego Dnia odszkodowania w związku ze zwolnieniem jej ze stanowiska. Złożyła też skargę na zarządzenie byłego prezydenta Poznania dotyczące jej odwołania z funkcji dyrektora teatru. Po blisko dwóch latach od rozpoczęcia sporu sądowego, strony zdecydowały się go zakończyć poprzez zawarcie ugody, przyznając, że nie służy on żadnej z nich.

Jak zaznaczono w ugodzie, w toczących się postępowaniach do tej pory nie zapadły żadne prawomocne wyroki. Jednocześnie zarzuty stawiane Miastu przez Ewę Wójciak nie znalazły potwierdzenia w dotychczasowych decyzjach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, który oddalił jej skargi.

W związku z zawartą ugodą, Ewa Wójciak-Pleyn zobowiązała się do odstąpienia od wszelkich roszczeń.

Strony ugody zobowiązały się ponadto do opublikowania informacji o fakcie zawarcia ugody. Ustalono, że każda ze stron poniesie we własnym zakresie dotychczasowe koszty ww. postępowań sądowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.