PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zawarł ugodę z byłą dyrektor Teatru Ósmego Dnia

  • JS    29 marca 2017 - 21:59
Poznań zawarł ugodę z byłą dyrektor Teatru Ósmego Dnia

W sądzie Ewa Wójciak domagała się od Teatru Ósmego Dnia odszkodowania w związku ze zwolnieniem jej ze stanowiska (poznan.pl)

Zakończył się spór miasta z Ewą Wójciak. Była dyrektor Teatru Ósmego Dnia zaproponowała ugodę, na mocy której odstąpi od wszelkich roszczeń wobec miasta w związku z odwołaniem jej ze stanowiska przez byłego prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego.
W sądzie Ewa Wójciak domagała się od Teatru Ósmego Dnia odszkodowania w związku ze zwolnieniem jej ze stanowiska. Złożyła też skargę na zarządzenie byłego prezydenta Poznania dotyczące jej odwołania z funkcji dyrektora teatru. Po blisko dwóch latach od rozpoczęcia sporu sądowego, strony zdecydowały się go zakończyć poprzez zawarcie ugody, przyznając, że nie służy on żadnej z nich.

Jak zaznaczono w ugodzie, w toczących się postępowaniach do tej pory nie zapadły żadne prawomocne wyroki. Jednocześnie zarzuty stawiane Miastu przez Ewę Wójciak nie znalazły potwierdzenia w dotychczasowych decyzjach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, który oddalił jej skargi.

W związku z zawartą ugodą, Ewa Wójciak-Pleyn zobowiązała się do odstąpienia od wszelkich roszczeń.

Strony ugody zobowiązały się ponadto do opublikowania informacji o fakcie zawarcia ugody. Ustalono, że każda ze stron poniesie we własnym zakresie dotychczasowe koszty ww. postępowań sądowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.