PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Zbiórka żywności dla jadłodajni Caritas

  • PAP/jk    19 września 2016 - 12:18
Poznań: Zbiórka żywności dla jadłodajni Caritas
Oprócz żywności zbierane są również pieniądze. (fot.sxc.hu)

• Zbiórka płodów rolnych i produktów żywnościowych rozpoczęła się w poniedziałek (19 września) na poznańskich targowiskach.
• Zgromadzone produkty trafią do działających w Poznaniu jadłodajni Caritas. Akcja potrwa do soboty (14 września).
Prowadzone przy współpracy zgromadzeń zakonnych jadłodajnie Caritas w stolicy Wielkopolski każdego dnia wydają łącznie ok. 1,6 tys. darmowych ciepłych posiłków. Od 2015 r. Caritas prowadzi także ogrzewalnię przy ul. Krańcowej, która również potrzebuje wsparcia.

Rzecznik poznańskiej kurii ks. Maciej Szczepaniak podkreślił, że aby wyżywić potrzebujących, każdego dnia potrzeba po kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów: ziemniaków, włoszczyzny, kaszy, ryżu, makaronu oraz mięsa i podrobów.

- Z roku na rok liczba osób potrzebujących wsparcia wzrasta. Przychodzą bezdomni, bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie stać ich na ciepły posiłek - powiedział ks. Szczepaniak.

Poza kwestami prowadzonymi do soboty (24 września) na poznańskich rynkach, Caritas zorganizowała także zbiórkę w jednym z centrów handlowych. Oprócz żywności zbierane są również pieniądze. Pomogą one w organizacji Wigilii dla potrzebujących, na którą rokrocznie przychodzi ok. 2 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.