PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Zebrano ponad 25 tys. zł dla uchodźców

  • PAP/AT    8 maja 2017 - 12:59
Poznań: Zebrano ponad 25 tys. zł dla uchodźców
Zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną przekazane na prowadzony przez Caritas program "Rodzina rodzinie", akcję polegającą na symbolicznej adopcji syryjskich rodzin (fot.pixabay.com)

W ramach akcji "Poznań dla Syrii", któremu patronowały władze Poznania i metropolita poznański udało się zebrać ponad 25 tys. zł. Zbiórka ma wesprzeć ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Kwesta była prowadzona przez ostatnie trzy tygodnie kwietnia. Pieniądze zbierano podczas wydarzeń sportowych, kulturalnych, a także w urzędach. Darowizny można było też przekazywać na specjalne konto uruchomione przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Polski Czerwony Krzyż.

"Poznańscy radni zbierali datki do puszek przed meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa. Organizatorzy Misterium Męki Pańskiej przekazali na ten cel część zebranych podczas wydarzenia pieniędzy" - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe poznańskiego urzędu miasta.

Zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną przekazane na prowadzony przez Caritas program "Rodzina rodzinie", akcję polegającą na symbolicznej adopcji syryjskich rodzin, dzięki której będą one w stanie się wyżywić i przetrwać pobyt w rejonie objętym konfliktem zbrojnym.

Program objęli swoim patronatem: metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.