PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaciło mieszkańcom 300 mln zł

  • JP    23 grudnia 2017 - 11:37
Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaciło mieszkańcom 300 mln zł
31,4 tys. wniosków dotyczyło świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 Plus". Fot. Michał Józefaciuk/ senat.gov.pl

W mijającym roku Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaciło rodzinom 300 mln zł. Mieszkańcy Poznania złożyli łącznie ponad 45 tys. wniosków. Większość dotyczyła świadczenia z programu "Rodzina 500 Plus".
W tym roku do Poznańskiego Centrum Świadczeń (PCŚ) wpłynęło łącznie ponad 45,3 tys. wniosków o przyznanie świadczeń: wychowawczego, rodzinnego, alimentacyjnego lub stypendialnego. Większość z nich, aż 31,4 tys., dotyczyła świadczenia w ramach rządowego programu "Rodzina 500 Plus". W mijającym roku PCŚ wypłacało średnio 25 mln zł miesięcznie na świadczenia dla poznańskich rodzin.

"Choć blisko połowa wniosków o przyznanie 500+ wpłynęła drogą elektroniczną, to do sprawnej obsługi tak dużej liczby klientów PCŚ uruchomił 52 stanowiska obsługi. Te zlokalizowane są na terenie całego miasta oraz czynne w dogodnych dla mieszkańców godzinach. 25 stanowisk mieści się w głównej siedzibie PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1, kolejne 25 przy Małachowskiego 10. Na czas akcji świadczeniowej otwarto również dwa stanowiska w wydziałach Urzędu Miasta przy ul. 28 czerwca 1956r. oraz Libelta 16/20" - poinformował Hubert Bugajny z biura prasowego Urzędu Miasta w Poznaniu.

Dyrektor PCŚ Grzegorz Karolczyk podkreślił, że największym wyzwaniem w mijającym roku był okres trzech miesięcy, począwszy od 1 sierpnia tego roku. "Była to kulminacja składania wniosków, ale wywiązaliśmy się z tego zadania. Wszystkie świadczenia, w tym 500+ zostały wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. To ważne, by pomóc potrzebującym rodzinom godnie spędzić ten czas" - zaznaczył Karolczyk.

Przypomniał również, że w mieście od maja prowadzona była kampania pod hasłem "Umów się, nie czekaj". W trakcie jej trwania pracownicy urzędu telefonowali do 17 tys. mieszkańców, a także wysłali ponad 10 tys. SMS-ów, by przypomnieć im o możliwości składania wniosków. Rezerwacji na wybrany dla siebie termin i godzinę można nadal dokonywać telefonicznie lub za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.pcs-poznan.pl.

Jedna karta dla całej Polski

Od stycznia przyszłego roku istniejąca w Poznaniu "Karta Rodziny Dużej" będzie też połączona z Kartą ogólnopolską. Jak tłumaczył poznański magistrat, "dzięki temu uprawnione rodziny wielodzietne nie będą musiały na początku roku składać nowych wniosków o wydanie karty poznańskiej. Wnioski będą musiały złożyć tylko osoby, które nie posiadają karty ogólnopolskiej. Ujednolicone też będą zasady ustalania uprawnień do kart".

"Rezygnacja z identyfikatora Karty Rodziny Dużej w postaci plastikowej karty, nie oznacza likwidacji poznańskiego programu. Identyfikacja osób uprawnionych do poznańskich zniżek, odbywać się będzie na podstawie blankietu ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny po kodzie terytorialnym: 3064011" - podkreślił Bugajny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.