PARTNER PORTALU
  • BGK

Praga Północ: Wojciech Zabłocki nowym burmistrzem

  • MIW    12 stycznia 2016 - 10:08
Praga Północ: Wojciech Zabłocki nowym burmistrzem
Koalicja dzielnicy Praga Północ - nowy burmistrz w środku (Fot: rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy)

• Paweł Lisiecki ustąpił ze stanowiska, rada dzielnicy wybrała następcę.
• Nowy burmistrz chce postawić na ekologię, rewitalizację i edukację.
• Zastępcami burmistrza ponownie Dariusz Wolke i Dariusz Kacprzak.
Paweł Lisiecki nie jest już burmistrzem Pragi Północ. Zrezygnował ze stanowiska po tym jak w jesiennych wyborach parlamentarnych zdobył mandat posła (choć prawo nie zakazuje łączenia funkcji posła i burmistrza). W poniedziałek radni Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy na jego miejsce wybrali Wojciecha Zabłockiego.

Wojciech Zabłocki ma 30 lat i pochodzi z Ursynowa. Podobnie jak Lisiecki on też reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Z medialnych informacji wynika, że chce postawić na ekologię, rewitalizację i edukację.

Na stanowiska zastępców burmistrza powołani zostali ponownie Dariusz Wolke i Dariusz Kacprzak. (obaj PWS).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Radek, 2016-01-28 09:44:11

    Dla mnie najważniejsze jest to, co to oznacza dla Pragi. PiS w ostatnim czasie podejmuje decyzje dla tej dzielnicy bardzo negatywne, jeśli chodzi o wydzielenie Warszawy. Prawdopodobnie nie starczy wtedy pieniędzy na bardzo ważny dla Pragi program rewitalizacji. Mi jest obojętna przynależność partyjn...a burmistrza, ale chciałbym, żeby w takich kwestiach walczył o Pragę jak lew, bo nie wiem czy w tej chwili dla dzielnicy jest bardziej istototna sprawa. Trzymam kciuki że tak właśnie będzie.  rozwiń