PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie miliard złotych dostały rodziny w woj. opolskiego w ramach programu 500 Plus

  • PAP/TK    5 kwietnia 2018 - 17:22
Prawie miliard złotych dostały rodziny w woj. opolskiego w ramach programu 500 Plus
W woj. opolskim z pomocy państwa skorzystało pawie 50 tys. rodzin (fot. archiwum)

Niemal miliard złotych trafiło do opolskich rodzin w ramach rządowego programu 500+. W czwartek w urzędzie wojewódzkim podsumowano dwa lata działania programu.
Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, od początku funkcjonowania programu 500+ w województwie opolskim wypłacono 955 tys. zł. Z pomocy skorzystało 48,7 tys. rodzin. Jak podkreślono, z tej grupy jedynie w 29 przypadkach konieczna okazała się zamiana wypłat pieniężnych w pomoc rzeczową.

"Bezpodstawne okazały się obawy malkontentów z PO, PSL i innych partii o celowość wykorzystania pieniędzy. Postawiliśmy na rodziny, zaufaliśmy rodzinom i, jak widać, rodziny potrafiły w racjonalny sposób wykorzystać przekazane im środki z korzyścią dla społeczeństwa i dla Polski" - powiedział wojewoda opolski Adrian Czubak.

Czytaj także:Dwa lata 500 plus. Jakie efekty przyniósł rządowy program?

Z przedstawionych przez urząd wojewódzki wyliczeń wynika, że w 52 proc. gmin spadła liczba osób objętych pomocą w ramach programu dożywiania. Od 2015 roku wzrosła liczba dzieci urodzonych w województwie. Trzy lata temu było ich 8,1 tys. W 2016 - 8,4 tys., a w 2017 roku - 9,1 tys.

Wojewoda podkreślił, że polski projekt wsparcia rodziny, jakim jest 500+, jest jednym z najlepszych w Europie, a jego pozytywne efekty będą widoczne po każdym kolejnym roku jego funkcjonowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.