PARTNER PORTALU
 • BGK

Prawo i Sprawiedliwość. Przed wyborami samorządowymi ruszymy w Polskę

 • PAP/TK    14 kwietnia 2018 - 14:42
Prawo i Sprawiedliwość. Przed wyborami samorządowymi ruszymy w Polskę
Kaczyński i Morawiecki zapowiedzieli wielką trasę PiS przed wyborami (Fot. facebook/Prawo i Sprawiedliwość)

Tylko działając zgodnie, pracując razem w ramach Zjednoczonej Prawicy możemy zmieniać Polskę - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencja PiS oraz Zjednoczonej Prawicy
"Zdarzały się nam potknięcia i one w jakiejś mierze przełożyły się na poparcie dla nas" - przyznał na sobotniej konwencji Kaczyński. Radził jednocześnie, by nie brać pod uwagę sondaży, którymi - jak mówił - "epatują ostatnio media i opozycja".

Przypominał w tym kontekście sondaże przed druga tura wyborów prezydenckich, w których zmierzyli się Lech Kaczyński i Donald Tusk. Jak zauważył, różnica w sondażu była o 16 pkt proc. na korzyść Donalda Tuska, a wyniki wyborów wypadły odwrotnie - były o 16 pkt. proc. bardziej korzystne dla Lecha Kaczyńskiego.

"Ale to nie oznacza, że mamy w jakiś sposób lekceważyć tę nową dla nas sytuację. Wielokrotnie przed tym ostrzegałem, że my możemy przegrać, chociaż to będzie przegrana przede wszystkim nas samych ze sobą" - podkreślił lider PiS.

"I dlatego potrzebny jest wysiłek, potrzebna jest ta wielka trasa. Chcemy dotrzeć do 600-700 punktów, wszystkich województw, a także wszystkich powiatów, wielu miast niepowiatowych i oczywiście na wieś. Chcemy dotrzeć po to, by przekazać, co zrobiliśmy, ale bez pychy, spokojnie" - oświadczył prezes PiS. 

"Dziś spotykamy się tutaj w Warszawie, ale za chwilę - tak jak powiedział pan prezes Jarosław Kaczyński - ruszymy w Polskę. Ruszymy po to, żeby słuchać ludzi, żeby wiedzieć czego od nas oczekują, jakie są nadzieje, które w kolejnych latach powinniśmy spełniać. Możemy to zrobić tylko działając zgodnie, tylko pracując razem w ramach Zjednoczonej Prawicy" - powiedział szef rządu.

Premier podziękował Jarosławowi Gowinowi liderowi partii Porozumienie i Zbigniewowi Ziobrze szefowi Solidarnej Polski za współpracę. "Tylko tak możemy razem zmieniać Polskę. To że dzisiaj jesteśmy tutaj, że mogliśmy spełnić tyle nadziei (...), to zawdzięczamy wszystkim wam i wielu innych ludziom, wielu posłom, senatorom, radnym, działaczom, nie tylko tym z pierwszego rzędu" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Anna KLZ, 2018-04-17 08:08:35

  o tak cały czas z nadzieją od 2009r. na SPRAWIEDLIWOŚĆ zgodnie z obowiązującymi przepisami w RP, bez kumoterstwa oczekuję w sprawie KOP-142-22
 • BEZ KITU !, 2018-04-16 15:18:04

  Do Stach Ostróżka: DLATEGO kolego Stachu, należy głosować na tych którzy spełniają swoje przedwyborcze programy.
 • Stach Ostróżka, 2018-04-16 12:36:27

  Wiele będzie zależeć od daru przekonywania. Oto taki przykład z II RP, kiedy to "wybrańcy narodu" także co jakiś czas "stykali się z wyborcami", aby zdobyć ich uznanie i głosy. Przyjeżdża poseł na wieś i przekonuje, że jak wybiorą do Sejmu jego partię z nim na czele, to zostaną z...walczone wszelkie nadużycia, wysokie podatki, a Polska zamieni się w krainę miodem i mlekiem płynącą. Wstaje jeden z chłopów i powiada, że kłopot na tym polega, iż jego wieś produkuje nie tylko i mleko, i mód, ale zboże, żywiec it., ale co z tego, skoro nie ma komu tych produktów sprzedać, a rolnika tak ciśnie się podatkami i składkami, że trudno wytrzymać. "Tak - odpowiada poseł -pewnie to dlatego, że droga do was marna. Ale jak wygramy wybory, to spowodujemy nie tylko wybudowanie do was szosy, ale dodatkowo taki most na rzecze, aby wszystko można było przewozić. -Kiej, panie - reaguje chłop - most nie jest nam potrzebny, bo my rzeki nie mamy. - Jak na nas zagłosujecie - odpowiada podniecony poseł - to i rzekę wam zrobimy pod tym mostem, abyście mieli jak najlepiej, tylko na nas głosujcie!!! Jeśli obecne partie złożą wyborcom jeszcze lepsze obietnice, jak ten sprzed wojny, to niewątpliwie wybory wygrają.  rozwiń