PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier: 500 plus na drugie dziecko, na pierwsze są programy socjalne

  • PAP/AT    24 października 2017 - 09:23
Premier: 500 plus na drugie dziecko, na pierwsze są programy socjalne
W ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, niezależnie od dochodu (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Rząd w tej chwili nie przewiduje zmiany programu Rodzina 500 plus - powiedziała premier Beata Szydło.
Na sobotniej (21 października) konwencji Platformy Obywatelskiej w łódzkiej Hali Expo, szef partii Grzegorz Schetyna zapowiedział rozszerzenie programu 500 Plus na pierwsze dzieci.

Pytana w TVN24 o te deklaracje Platformy, premier powiedziała, że "nie licytuje (się) na programy, które już wprowadziliśmy w życie". Poinformowała, że rząd "w tej chwili nie przewiduje zmiany programu Rodzina 500 plus" w tym zakresie.

"To jest niezrozumienie (przez) Grzegorza Schetynę idei tego programu. Ten program nie jest programem socjalnym, to jest program prodemograficzny" - powiedziała szefowa rządu.

Dodała, że "jeżeli chodzi o wsparcie socjalne rodzin, to jest dużo różnego rodzaju programów, z których rodziny mogą korzystać".

"Ten sam Grzegorz Schetyna, kiedy wprowadzaliśmy program Rodzina 500 Plus, mówił, że to jest niemożliwe, że budżet się rozpadnie i że to jest oszukiwanie Polaków, że tego nie będzie" - powiedziała Szydło.

W ramach programu "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, niezależnie od dochodu. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • anka, 2017-10-24 11:35:15

    A ja mam trójke dzieci uczących się, 7 , 18, 21 lat i nie dostaję wsparcia. Czy to jest sprawiedliwe?!