PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier Beata Szydło zapowiada zmiany

  • PAP/JL    18 maja 2016 - 09:00
Premier Beata Szydło zapowiada zmiany
Premier Beata Szydło przedstawiła priorytety swego rządu na najbliższe pół roku. Fot. KPRM (P. Tracz)

Program Mieszkanie plus, zmiany w podatkach, reforma ochrony zdrowia i oświaty, obniżenie wieku emerytalnego, ułatwienia dla przedsiębiorców, to priorytety rządu na najbliższe sześć miesięcy.
– Jest przygotowany program Mieszkanie plus, który opracowało Ministerstwie Infrastruktury. Będziemy go prezentowali w najbliższych dniach – podkreśliła 18 maja premier Beata Szydło w radiowej Jedynce.

Jak mówiła, rząd pracuje też nad zmianami podatkowymi.

– Pracujemy nad nową koncepcją systemu podatkowego w Polsce. Jeżeli prace eksperckie zakończą się powodzeniem, w najbliższym czasie możemy zaproponować Polakom bardzo nowoczesny system podatkowy – zapowiada premier Beata Szydło.

Mówiła też o przygotowywanym przez Mateusza Morawieckiego programie rozwoju kraju.

– Wicepremier Mateusz Morawiecki ze swoim zespołem przygotowuje Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – zapowiada Beata Szydło. Podkreśliła, że chciałaby, aby na koniec roku szef resortu rozwoju mógł pokazać konkretne narzędzia dla przedsiębiorców i które pozwolą im lepiej funkcjonować.

– Przed nami jest również reforma służby zdrowia i reforma oświaty. Do końca roku na pewno te prace koncepcyjne będą przygotowane – zapewnia Beata Szydło.

Szefowa rządu pytana o obniżenie wieku emerytalnego, powiedziała, że jest to „wielkie zobowiązanie”, z którego rząd się nie wycofuje. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.