PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier: Nie ma ważniejszego wyzwania niż przywracanie polskim rodzinom godnego życia

  • PAP/AT    4 stycznia 2018 - 08:05
Premier: Nie ma ważniejszego wyzwania niż przywracanie polskim rodzinom godnego życia
Podczas expose powiedziałem, że będę się starał, aby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem zjednoczonej Polski - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Państwo polskie wciąż wymaga naprawy, i to w wielu obszarach. Bardzo mi zależy, żebyśmy przyjęli prostą zasadę: wszystko, co robimy wewnątrz kraju, ma służyć naszym obywatelom, a wszystko, co robimy na zewnątrz, ma służyć interesowi Rzeczpospolitej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
"Nie ma dla mnie ważniejszego społecznie wyzwania niż przywracanie polskim rodzinom godnego życia i bezpieczeństwa finansowego" - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" premier Mateusz Morawiecki.

"Mnie ukształtowało w ogromnym stopniu to, co do 1989 r. działo się w moim życiu, w życiu mojej rodziny, naszego środowiska Solidarności i Solidarności Walczącej oraz w Polsce" - mówi Morawiecki. "Wolę patrzeć na siebie z perspektywy drogi, jaką przeszedłem - od chłopaka z Solidarności Walczącej, przez historyka, ekonomistę i prawnika, urzędnika w Komitecie Integracji Europejskiej, a potem bankowca. I teraz polityka" - dodał.

W jego ocenie "nie można prowadzić głębokich reform, przebudowy państwa, traktując społeczeństwo, a zwłaszcza jego słabszą, mniej zamożną część, jak piąte koło u wozu". Zdaniem Morawieckiego "przez ponad 25 lat polskie elity bardziej interesowały się sytuacją na giełdach zagranicznych niż kondycją polskich rodzin".

Pytany jakie emocje u innych chciałby wzbudzać jako premier, odpowiedział: "oczywiście pozytywne". Przyznał jednak, że zdaje sobie sprawę "z wysokiej temperatury sporów" i "za wysokiej amplitudy podziałów politycznych w Polsce". "Podczas expose powiedziałem, że będę się starał, aby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem zjednoczonej Polski" - przypomniał w wywiadzie.

Według premiera "państwo polskie wciąż wymaga naprawy, i to w wielu obszarach". "Bardzo mi zależy, żebyśmy przyjęli prostą zasadę: wszystko, co robimy wewnątrz kraju, ma służyć naszym obywatelom, a wszystko, co robimy na zewnątrz, ma służyć interesowi Rzeczpospolitej" - dodał. Morawiecki mówił również, że "dobro wspólne wymaga pracy, ale przede wszystkim wymaga współpracy". "Czasem ponad podziałami politycznymi" - zaznaczył. Dodał, że chciałby "poszerzać przestrzeń naszego dobra wspólnego przez wymianę argumentów, a nie ciosów".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bida, aż piszczy, 2018-01-04 13:17:48

    A kiedy przywrócicie godne życie osobom niepełnosprawnym? Zasiłek pielęgnacyjny dla osób niepełnosprawnych od 2006 roku wynosi marne 153 złote miesięcznie i przez te 12 lat nie wzrósł, ani razu ani o 1 grosz. Gdzie tu jest prawo i sprawiedliwość?