PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier Szydło: pieniądze z 500 plus doskonale inwestowane

  • bad/PAP    1 kwietnia 2017 - 18:03
Premier Szydło: pieniądze z 500 plus doskonale inwestowane
Beata Szydło zapewniła, że program 500 plus będzie nadal działał. Fot. PTWP

Według badań o 94 proc. zmalało ubóstwo wśród dzieci.
• Pieniądze z programu Rodzina 500 plus są doskonale inwestowane; polskie rodziny wiedzą, jak te środki zainwestować.

• Rodzina, dzieci - to jest najlepsza inwestycja. To jest inwestycja w przyszłość i to jest inwestycja w naszą teraźniejszość - dodała premier Szydło.

• Szefowa rządu zapewniła, że program 500 plus będzie nadal działał, a jego realizacja w tym roku przebiega bez zakłóceń.

 

"Okazało się, że jeżeli zaufa się rodzinom, jeżeli zaufa się ludziom, to pieniądze nie są marnowane, ale są doskonale inwestowane. Rodziny polskie wiedzą, jak te pieniądze z programu 500 plus zainwestować. I ta największa nasza inwestycja jest razem tutaj z nami - to są wszystkie te roześmiane wspaniałe dzieciaki, które są naszą przyszłością" - mówiła Beata Szydło.

Rządowy program wsparcia dla rodzin 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 r. "To urodziny programu 500 plus, ale myślę, że możemy spokojnie powiedzieć, że to są dzisiaj urodziny wszystkich rodzin w Polsce" - podkreśliła premier.

"Rodzina, dzieci - to jest najlepsza inwestycja. To jest inwestycja w przyszłość i to jest inwestycja w naszą teraźniejszość" - dodała.

Premier podkreśliła, że program 500 plus był wielkim zobowiązaniem wyborczym, który narodził się w czasie spotkań w czasie kampanii wyborczej, kiedy mieszkańcy mówili, co jest ich największa bolączką i co chcą, aby zostało zmienione.

Czytaj też: 500 plus w 2017 roku. Kiedy składać wnioski?

"Zobowiązaliśmy się, że ten program zostanie przez z nas zrealizowany, przygotowany i wprowadzony. Zrobiliśmy to bardzo szybko, dlatego że wprowadziliśmy go zaledwie kilka miesięcy po utworzeniu rządu. Nie było to łatwe, bo trzeba było wygospodarować pieniądze w budżecie, który nie był wtedy przygotowywany przez nasz rząd, ale przez naszych poprzedników, znaleźć niebagatelną kwotę, bo w zeszłym roku to było ponad 17 mld zł, ale zrobiliśmy to. Znaleźliśmy pieniądze, potem trzeba było przygotować cały system, aby sprawnie przeprowadzić wprowadzenie tego programu i to też zostało zrealizowane" - mówiła.

Szefowa rządu zapewniła, że program 500 plus będzie nadal działał, a jego realizacja w tym roku przebiega bez zakłóceń. "To jest już ponad 20 mld, które trafiają do polskich rodzin i program będzie przez nasz rząd kontynuowany" - dodała.

Wyraziła nadzieję, że "pokolenie 500 plus", czyli te dzieci, które już się urodziły, które się urodzą, będą - kiedy dorosną - pokoleniem "odważnych, mądrych Polaków".

Szydło zaznaczyła, że dla niej liczbą symboliczną jest "94", gdyż według badań o 94 proc. zmalało ubóstwo wśród dzieci. Według szefowej rządu wszystkie dane wskazują, że z miesiąca na miesiąc w Polsce rodzi się coraz więcej dzieci. "Myślę, że możemy już zacząć mówić o tym, że mamy baby boom. I to jest ten cel, na który czekaliśmy. I to jest ten cel, który warto wspierać" - zaznaczyła.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.