PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezes NIK odpowie przed Trybunałem Stanu?

  • PAP/AT    30 marca 2018 - 06:28
Prezes NIK odpowie przed Trybunałem Stanu?
Krzysztof Kwiatkowski (fot.nik.gov.pl)

Prezes Najwyższej Izby kontroli 12 kwietnia stawi się przed sejmową Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej.
Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, a w przeszłości prominentny polityk PO, stawi się przed sejmową Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej 12 kwietnia - informuje "Rzeczpospolita".

"Oznacza to, że na dobre ruszy postępowanie mogące skutkować postawieniem Krzysztofa Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu" - czytamy w gazecie.

Sprawa obecnego prezesa NIK-u zaczęła się w 2015 roku, gdy do mediów wyciekły fragmenty rozmów Kwiatkowskiego z podkarpackim posłem PSL-u Janem Burym. "Ty sobie szukaj kandydata na wicedyrektora" - przypomina "Rz" słowa Kwiatkowskiego, który miał tak powiedzieć do konkursem na wiceszefa delegatury w Rzeszowie.

Zdaniem śledczych do ustawiania konkursów miało dojść nie tylko w Rzeszowie, ale też w Łodzi i centrali NIK. Latem 2015 r. prokuratura skierowała do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetów Burego i Kwiatkowskiego - przypomina "Rz".

"Zamierzaliśmy przesłuchać pana prezesa w marcu, ale niestety nie udało się dograć terminu. Dopiero w styczniu komisja zapoznała się z opiniami wskazującymi, czy w tej samej sprawie mogą się toczyć postępowania w Sejmie i przed sądem" - wyjaśniła na łamach "Rz" Iwona Arent z PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • pasbus, 2018-03-30 16:37:24

    Do Rebus: Pierwsi to będą pisiory.
  • Rebus, 2018-03-30 12:19:23

    Skoro jeszcze nikogo nie udało się skazać to dlaczego on miałby być pierwszym?.