PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezes PiS wyklucza ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury

  • PAP/JS    16 marca 2017 - 20:14
Prezes PiS wyklucza ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Jarosław Kaczyński wykluczył możliwość ograniczenia wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do jednej tury.
Kaczyński pytany w wywiadzie dla portalu Onet o to, czy dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jest przesądzona, odpowiada: "Będziemy próbować". "Nie sądzę, żeby można było wybierać w jednej turze" - podkreślił pytany o możliwość ograniczenia w tej sprawie.

"Podczas spotkań z działaczami PiS padały różne propozycje. Część z nich uznałem za całkowicie nierealne, jak choćby zniesienie kwot dla kobiet. Tego na pewno nie zrobimy" - dodał prezes PiS.

Sądzi, że wkrótce zostanie podpisana umowa ws. wspólnego startu w wyborach samorządowych z Partią Polska Razem Jarosława Gowina. "Gowin na pewno będzie chciał. Natomiast niektórzy jego działacze na pewno będą kandydować z lokalnych komitetów wyborczych. My postulujemy, aby ta jedność była pełna" - podkreślił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • nono, 2017-03-16 21:22:26

    No i nikt nie wie o co chodzi? Ten fotel wójtów, burmistrzów i prezydentów miast ma posłużyć do edukacji kadry MSP i dla MSP w obu przejściach czyli z biznesu do polityki oraz z polityki do biznesu. Tylko nikt nie potrafi tej zasady zapisać w ustawie. Dlatego PiS utknął. Na przykład - jak wójtem zos...tała osoba - nie przedsiębiorca, to po co najwyżej dwóch kadencjach, żeby był wójtem przedsiębiorca. Tak będzie wzrastać wzajemne zrozumienie uwarunkowań domeny publicznej i przedsiębiorczej. Ale nikt PiSowi w ten ruch zarządczy wymiany fotelowej firma - samorząd nie wierzy. Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?  rozwiń