PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydenci Poznania i Słupska będą współpracować

  • JS    5 kwietnia 2017 - 21:04
Prezydenci Poznania i Słupska będą współpracować
Robert Biedroń, Jacek Jaśkowiak (fot. poznan.pl)

Poznań i Słupsk będą się dzielić swoimi doświadczeniami w zakresie skutecznego zarządzania miastem. Okazją do nawiązania ściślejszej współpracy między miastami była wizyta prezydenta Roberta Biedronia, wraz z towarzyszącymi mu urzędnikami, w stolicy Wielkopolski.
• Słupscy urzędnicy odbyli szereg spotkań przedstawicielami poznańskiego urzędu miasta, w celu zapoznania się z dobrymi praktykami i rozwiązaniami stosowanymi w obszarach ich działania.

• Prezydent Robert Biedroń przyznał, że model biznesowy, który prezydent Poznania wdrożył w zarządzaniu miastem, jest dla niego dużą inspiracją.

• Prezydenci Poznania i Słupska sporo czasu poświęcili też problemom polskiego samorządu oraz jego przyszłości wobec planów rządu zmierzających do większej centralizacji regionów.

Do Poznania oprócz prezydenta Roberta Biedronia przyjechał jego zastępca, Marek Biernacki, pełnomocniczka odpowiedzialna za zrównoważony rozwój miasta Beata Maciejewska, sekretarz miasta Słupska Iwona Wójcik oraz odpowiedzialna za promocję Karolina Chalecka. Słupscy urzędnicy odbyli szereg spotkań przedstawicielami poznańskiego urzędu miasta, w celu zapoznania się z dobrymi praktykami i rozwiązaniami stosowanymi w obszarach ich działania.

- To jest bardzo ważne, byśmy dzielili się naszymi umiejętnościami i dobrymi praktykami. Współpraca i wymiana doświadczeń z innymi miastami jest na pewno bardzo potrzebna, bo możemy się wzajemnie wiele od siebie nauczyć - mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas wspólnego briefingu prasowego z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem. - My ze swojej strony możemy się dzielić naszymi doświadczeniami w dziedzinie zarządczej. Udało nam się poprawić skuteczność w zakresie realizacji inwestycji prowadzonych na terenie miasta. Staram się też wykorzystywać swoje doświadczenia biznesowe dla usprawnienia zarządzania tak dużą strukturą, jaką jest urząd miasta Poznania.

Prezydent Robert Biedroń przyznał, że model biznesowy, który prezydent Poznania wdrożył w zarządzaniu miastem, jest dla niego dużą inspiracją. Jak zauważył, w Poznaniu zaszła w ostatnim czasie prawdziwie dobra zmiana, dzięki której mieszkańcy odzyskali poczucie dumy ze swojego miasta.

- Poznań jest naprawdę wart poznania, Poznań inspiruje i my po to tutaj dziś jesteśmy - by szukać dalszych inspiracji. Z prezydentem Jaśkowiakiem wiele nas łączy. Obaj jeździmy na rowerze, więc nie oglądamy miasta zza szyby samochodu. Nasz kontakt z mieszkańcami jest na pewno bardziej bezpośredni i to nas różni od włodarzy innych miast - zauważył Robert Biedroń. - To pociąga za sobą określone działania. Staramy się tworzyć miasta zrównoważonego rozwoju nastawionego nie na wielkie inwestycje infrastrukturalne, ale na podnoszenie jakości życia, na to, by w mieście żyło się wygodnie i bezpiecznie. To, czego zazdroszczę Poznaniowi, to ścieżki rowerowe i sposób organizacji transportu w mieście, który jest bardziej przyjazny dla pieszych.

Z kolei dziedziną, w której inspiracja dla Poznania może być Słupsk, jest na pewno polityka społeczna i sposób komunikacji z mieszkańcami. Obrazkowy budżet miasta, konsultacje z mieszkańcami na czerwonej sofie - to te najbardziej znane inicjatywy prezydenta Słupska.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Prezydenci się łączą, 2017-04-06 08:14:58

    Może Poznań będzie dzielić się doświadczeniami z budowy podziemnej infrastruktury? - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poznan-podziemne-kosze-na-smieci-przyklad-wyrzucania-pieniedzy-do-smieci,91986.html