PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydenci Słupska, Białegostoku i Gdańska chwalą Andrzeja Dudę za weto ws. dwóch ustaw o sądach

  • KDS    24 lipca 2017 - 11:44
Prezydenci Słupska, Białegostoku i Gdańska chwalą Andrzeja Dudę za weto ws. dwóch ustaw o sądach
Andrzej Duda, prezydent Polski (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

- Apeluję o spokój i rozwagę zarówno do tych, którzy mają dzisiaj większość parlamentarną, jak i do polityków opozycji - mówił w poniedziałek (24 lipca) prezydent Andrzej Duda, który podjął decyzję o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Jego posunięcie chwalą prezydencji miast.
Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek (24 lipca) zapowiedział, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim podkreślał, że państwo, które jest targane niepokojami, wojną polityczną nie jest państwem, które może się rozwijać tak, jak mogłoby się rozwijać, gdyby było państwem spokojnym

- Dlatego ja o ten spokój i rozwagę apeluję, zarówno do tych, którzy w Polsce stanowią prawo, zarówno do tych, którzy mają dzisiaj większość parlamentarną, jak i do polityków opozycji - podkreślał prezydent Duda. 

Do jego decyzji w mediach społecznościowych odnieśli się prezydenci miast. Między innymi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska napisał na Twitterze, że prezydent podjął słuszną decyzję. W swoim wpisie zaznaczył też, że czeka na podobny krok w sprawie ustawy o sądach powszechnych. 

W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Białegostoku. - Dwa razy weto to dobra decyzja dla Polski. Suwerenem jest Naród Polski, a nie większość parlamentarna PiS. Dziękuję panie Prezydencie - napisał na Twitterze. 

Z kolei Robert Biedroń, prezydent Słupska w swoim wpisie zaznaczył, że decyzja Dudy jest zwycięstwem solidarnych Polek i Polaków! - Przypominam, że to nie koniec naszej pracy. Demokracja jest jak kwiat, trzeba ją każdego dnia pielęgnować. Inaczej więdnie jak widać - dodał prezydent Słupska. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.