PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Białegostoku ze wsparciem dla sportowców

  • JS    31 marca 2017 - 21:20
Prezydent Białegostoku ze wsparciem dla sportowców
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, po zapoznaniu się z opinią komisji ds. stypendiów sportowych, przyznał 296 stypendiów (fot. PTWP)

Ponad 250 zawodników białostockich klubów sportowych otrzyma w tym roku stypendia sportowe i olimpijskie Prezydenta Miasta Białegostoku. Sportowcy odebrali dziś (31 marca) listy gratulacyjne.
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, po zapoznaniu się z opinią komisji ds. stypendiów sportowych, przyznał 296 stypendiów za wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym, uzyskane w 2016 roku przez zawodników z białostockich klubów. Wśród nich było 258 stypendiów sportowych w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych oraz 38 olimpijskich. W piątek (31 marca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku prezydent wręczył listy gratulacyjne sportowcom.

– Gratuluję wszystkim sportowcom dotychczasowych wyników – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Mam nadzieję, że te stypendia pomogą wam w rozwijaniu sportowych pasji i uzyskaniu kolejnych wysokich wyników sportowych.

Wysokość stypendium jest uzależniona od osiągnięcia sportowego uzyskanego w 2016 roku. W przypadku stypendium sportowego jest to kwota od 120 zł do 800 zł miesięcznie brutto. Najwyższe stypendium olimpijskie (900 zł miesięcznie) otrzymają zawodnicy ŁKS Juvenia Białystok, którzy mogą wystąpić na najbliższych XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu (9–25 lutego 2018 roku).

Stypendia sportowe w dyscyplinach indywidualnych oraz stypendia olimpijskie zostały przyznane na okres całego 2017 roku, natomiast stypendia sportowe w dyscyplinach zespołowych – na okres I półrocza 2017 r., tj. do 30 czerwca. Łączna wartość przyznanych stypendiów wynosi ok. 1 mln 75 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.