PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Gdańska usłyszał kolejne zarzutu prokuratury

  • PAP/TK    5 kwietnia 2018 - 10:55
Prezydent Gdańska usłyszał kolejne zarzutu prokuratury
Zdaniem prokuratury, Adamowicz zataił posiadanie około 150 tys. zł (Fot. facebook.com/Paweł Adamowicz)

Zarzut popełnienia trzech przestępstw dot. złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2012 r. postawiła Prokuratura Krajowa prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi – podała w czwartek (05.04) w komunikacie PK.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Jak podano w komunikacie prezydent Gdańska podejrzany jest o złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2012 r. Zdaniem prokuratury Adamowicz zataił posiadanie pieniędzy w kwocie prawie 150 tys. zł.

W oświadczeniu majątkowym za 2012 r., zdaniem śledczych miał podać, że jego zasoby pieniężne wynoszą około 120 tys. zł, podczas gdy ich faktyczna wartość wynosiła prawie 270 tys. zł.

Czytaj także: Paweł Adamowicz: Trwa nagonka, która ma podważyć zaufanie do mnie

"Podejrzany zataił również w oświadczeniu posiadanie jednostek uczestnictwa w ARKA BZ WBK Stabilny Wzrost o wartości prawie 30 tys. zł" - podano w komunikacie.

Wcześniej w tym samym postępowaniu prokuratura postawiła małżonkom Magdalenie i Pawłowi Adamowiczom zarzut z art. 56 par 1 i 2 k.k.s. w związku z nieujawnieniem dochodów. Jak wyjaśniała wówczas rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, zarzut ten został przedstawiony w sierpniu 2016 r. przez funkcjonariuszy skarbowych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku. W grudniu 2017 r. zarzut został uzupełniony o kwotę zaniżonego podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z niewłaściwym rozliczaniem dochodu - informowała Bialik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.