PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Kalisza wstępuje do nowej partii Jarosława Gowina

  • PAP/rs    17 października 2017 - 12:26
Prezydent Kalisza wstępuje do nowej partii Jarosława Gowina
Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński poinformował we wtorek, że wstępuje do nowej partii Jarosława Gowina. (Fot. www.kalisz.pl/Iwona Cieślak)

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński poinformował we wtorek, że wstępuje do nowej partii Jarosława Gowina. - Chcemy budować silne poparcie dla lokalnych samorządów - powiedział.  Dodał, że liczy na pomoc wicepremiera w budowie obwodnicy Kalisza.
Sapiński zapewnił równocześnie, że z wicepremierem Gowinem "współpracuje od dawna, nie tylko w kwestiach samorządowych". - Podczas wyborów parlamentarnych popierałem kaliskiego kandydata z obozu wicepremiera - podkreślił.

W ubiegły piątek Gowin zapowiedział, że 4 listopada podczas kongresu Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja polityczna. Wyjaśnił, że poza Republikanami, jego ugrupowanie będzie współpracowało ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi. Dodał, że nacisk w programie nowej partii zostanie położony właśnie na samorząd.

Sapiński powiedział, że "postanowił zacieśnić współpracę z wicepremierem Gowinem, bo jak chcemy o coś zawalczyć na arenie ogólnopolskiej, to nie można stać z boku". Dodał równocześnie, że liczy na jego pomoc przy budowie obwodnicy Kalisza.

- Nie mam tego szczęścia, że Kalisz leży pomiędzy dwoma dużymi miastami w linii prostej i może ubiegać się o obwodnicę, tylko jako prezydent muszę o nią zawalczyć - powiedział. Dodał, że mijają dwa lata od wyborów parlamentarnych, a w tej sprawie panuje cisza. - Wydaje mi się, że kiedy będę współpracował z jedną z najważniejszych osób w państwie, to będę mógł więcej wywalczyć dla naszego miasta - podkreślił.

Sapiński dodał, że jego poglądy zawsze były centroprawicowe, choć wcześniej był w PO.

Sapiński będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku prezydenta Kalisza, a w jego komitecie - jak zapewnił - będą mogły znaleźć się osoby o różnych poglądach, popierający proponowany przez niego rozwój miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.