PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Krakowa ma nowego pełnomocnika ds. jakości powietrza

  • JS    30 listopada 2017 - 22:15
Prezydent Krakowa ma nowego pełnomocnika ds. jakości powietrza
W latach 2010-2014 Paweł Ścigalski był radnym miejskim, pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza RMK (Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

W czwartek, 30 listopada, podczas briefingu prasowego prezydent Jacek Majchrowski przedstawił swojego nowego pełnomocnika ds. jakości powietrza. Został nim Paweł Ścigalski. Nowy pełnomocnik posiada doświadczenie menadżerskie w zakresie zarządzania oraz z pracy w administracji publicznej, jak i podmiotach prywatnych.
W latach 2010-2014 Paweł Ścigalski był radnym miejskim, pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza RMK. Był autorem uchwał antysmogowych, inicjatorem działań na rzecz zrównoważonego transportu w oparciu o infrastrukturę rowerową, pomysłodawcą różnego rodzaju akcji ekologicznych, m.in. „Sprzątamy Kraków na wiosnę”. Stale współpracował z organizacjami pozarządowymi, fundacjami, stowarzyszeniami – Krakowskim Alarmem Smogowym, Kraków Miastem Rowerów i innymi, które promują walkę o czyste powietrze i zasady zrównoważonego rozwoju.

Absolwent europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych. Na przełomie 2015 i 2016 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu ochrony środowiska na Politechnice Krakowskiej, a rok później studia typu MBA związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.