PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Łodzi winna. Jest wyrok sądu

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 15:21
Prezydent Łodzi winna. Jest wyrok sądu
(fot. Twitter/Hanna Zdanowska)

20 tysięcy złotych grzywny dla Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, dla jej partnera Włodzimierza G. 25 tysięcy złotych grzywny. W poniedziałek (12.03) Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia ogłosił wyrok.
Aktem oskarżenia w tej sprawie objęty był również Włodzimierz G.; zarzucono mu posługiwanie się nieprawdziwymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. On również został znany za winnego.

Prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim zarzuciła Zdanowskiej, iż w grudniu 2008 r. miała pomóc przygotować poświadczające nieprawdę dokumenty swojemu partnerowi Włodzimierzowi G. Na ich podstawie mężczyzna uzyskał kredyt w wysokości 200 tys. zł na zakup mieszkania w Łodzi od swojej partnerki. Jednym z dokumentów było poświadczenie przez Zdanowską, że otrzymała od G. 50 tys. zł tytułem zaliczki. Miał to być wkład własny, warunkujący przyznanie kredytu. Zdaniem śledczych, oskarżona nigdy tych pieniędzy nie dostała.

Zarzuty wobec Zdanowskiej nie były związane z pełnioną przez nią funkcją prezydenta miasta. Oskarżona prosiła media o podawanie jej pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku. Wyrok jest nieprawomocny. Prezydent Łodzi ma 14 dni na apelację.

Jak na swoim profilu na Twitterze poinformowała Zdanowska, decyzja sądu oznacza, że może startować w wyborach samorządowych. - Cieszę się, że to mieszkańcy zadecydują o tym, kto będzie prezydentem Łodzi - skomentowała. 

Przypomnijmy, w kwietniu ub. roku gorzowska prokuratura umorzyła przedstawiony Zdanowskiej zarzut uzyskania przez nią kredytu. Śledczy uznali, że kredyt ten został przez nią spłacony zanim wszczęto postępowanie karne w sprawie, a bank udzielający kredytu nie ma wobec niej żadnych roszczeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.