PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent odznaczył samorządowców

 • Michał Nowak    31 maja 2016 - 12:54
Prezydent odznaczył samorządowców
Prezydent Andrzej Duda nadał ordery osobom zasłużonym na rzecz rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w Polsce (fot. Kancelaria Prezydenta)

• We wtorek (31 maja) prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe dla przedstawicieli samorządu. Pierwszy raz w historii odznaczenia dostało tyle samo skarbników co prezydentów miast.
• Uroczystość w pałacu prezydenckim odbyła się z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
• Prezydent podkreślał, że samorząd to nie praca, ale służba społecznościom lokalnym.
Prezydent Andrzej Duda nadał ordery osobom zasłużonym na rzecz rozwoju jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Uroczystości odbyły się w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. 

- Bardzo się cieszę z tego spotkania i tej uroczystości. Troszeczkę spóźnionej w stosunku do święta, ale mam nadzieję że państwo mi wybaczą - mówił prezydent Andrzej Duda. - Nie mam wątpliwości, że te odznaczenia są należne za pracę dla społeczności lokalnej i regionalnej, ale także dla naszej pięknej Rzeczpospolitej, aby się rozwijała, także poprzez rozwój lokalny w gminach, miastach, powiatach i województwach - dodał. 

Odznaczeni za wybitne zasługi zostali:

Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz;

Danuta Kamińska, skarbnik Katowic;

Aleksandra Kierstein, członek zarządu powiatu ostrowskiego;

Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki;

Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy;

Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec;

Stanisław Lipiński, skarbnik Szczecina;

Barbara Mrozowska-Nieradko, sekretarz Łodzi;

Barbara Sajnaj, skarbnik Poznania;

Sławomir Snarski, starosta powiatu bielskiego.

- Gratuluję wszystkim odznaczonym, ale proszę o jeszcze jedno, bo mamy dużo do zrobienia. Zachęcam, żeby nie spuszczać z tonu - mówił do samorządowców prezydent Duda.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja i został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku. Dokładnie 27 maja w 1990 roku odbyły się w wolnej Polsce pierwsze wybory samorządowe, gdzie wybierano członków ponad 2 tys. rad gmin. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Chełmianin N, 2016-06-09 19:37:05

  LUDZIK CZEKA! Prezydent odznaczył i wzmocnił widzimisię i wydaje mi się, że popiera kolesiów układy, czyli do naprawy nie dojdzie, bo nie da rady, a jeśli układ zostanie, to nie rozliczy ich się. >>>>>>>>> Pyszałkowatość wobec człeka... dalej będzie, a jeżeli pychy się nie ukróci, to lud ją skróci, i za trzy lata wszech mądrych się pozbędzie, no i drugiej kadencji na urzędzie, nie będzie! >>>>>>>>> Morał! Prawy i Sprawiedliwy jest przy władzy i niech busz prawny do jasności doprowadzi. Ludek póki co, nie narzeka i cierpliwie czeka, czas ucieka, a zatem nie zawiedźcie człeka!!  rozwiń
 • glaertes1, 2016-06-09 10:15:33

  Popieram: Kiedy zostaną odznaczeni podatnicy i obywatele, płacący podatki na rzecz samorządów z ciężkiej pracy za grosze? To nie odznaczeni "samorządowcy" dzielą się swoim czasem i majątkiem ze wspólnotą samorządową, tylko obywatele z nędznej pracy czy roli utrzymują ta całą "chwałę ...samorządową". Oni już swoja nagrodę otrzymują w postaci ponadprzeciętnym wynagrodzeniu. Powinny być ustanowione odznaczenia dla wydatnego podatnika i obywatela utrzymującego ten cały stan dostojników. Odznaczenia te miałby odzwierciedlenie w dodatku do emerytury.  rozwiń
 • obywatel gminy, 2016-06-08 11:43:41

  Kiedy zostaną odznaczeni podatnicy i obywatele, płacący podatki na rzecz samorządów z ciężkiej pracy za grosze? To nie odznaczeni "samorządowcy" dzielą się swoim czasem i majątkiem ze wspólnotą samorządową, tylko obywatele z nędznej pracy czy roli utrzymują ta całą "chwałę samorząd...ową". Oni już swoja nagrodę otrzymują w postaci ponadprzeciętnym wynagrodzeniu. Powinny być ustanowione odznaczenia dla wydatnego podatnika i obywatela utrzymującego ten cały stan dostojników. Odznaczenia te miałby odzwierciedlenie w dodatku do emerytury.  rozwiń