PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent: Potrzeba dobrej infrastruktury komunikacyjnej na Podlasiu

  • PAP/JS    25 października 2016 - 17:47
Prezydent: Potrzeba dobrej infrastruktury komunikacyjnej na Podlasiu
Prezydent podkreślił też potrzebę rozbudowy dobrej infrastruktury komunikacyjnej na Podlasiu i na całej tzw. ścianie wschodniej. Jak mówił, jest to wielkie zadanie, które spoczywa na obecnym rządzie (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

• Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Hajnówki (Podlaskie).
• Mówił m.in. o kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej.
• Podkreślił też, że wielkim zadaniem dla rządu jest rozbudowa infrastruktury drogowej na wschodzie kraju.
Prezydent oświadczył, że w kwestii kontrowersji wokół wycinki Puszczy Białowieskiej to mieszkańcy regionu powinni mieć najwięcej do powiedzenia i powinni zostać wysłuchani. Podkreślił, że to oni są związani z Puszczą Białowieską "z dziada, pradziada" i najlepiej ją znają.

"Oczywiście są eksperci, znawcy, badacze, ludzie, którzy profesjonalnie zajmują się problemami lasów, ich ochrony, utrzymania, rozwoju - także ich ochrony przed szkodnikami takimi jak kornik drukarz - ale (jest) także i państwa zdanie na ten temat" - mówił prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Hajnówki.

Wyraził przekonanie, że okoliczni mieszkańcy, "pamiętając choćby poprzez przekaz ustny od swoich pradziadków, dziadków, ojców, wiedzą, jak zaradzić problemom, które są związane z Puszczą i wiedzą także, na ile można eksploatować obszar i samej Puszczy, i jej okolic tak, aby to było dla niej bezpieczne".

Według prezydenta głosy mówiące o tym, że rejon Puszczy "należy zamknąć, że tu jest park narodowy, że to wymaga ochrony" - to "takie głosy, które spychają Hajnówkę i cały powiat do roli swoistego skansenu, tak być nie powinno".

Jak dodał Duda, Puszczę Białowieską trzeba szanować, ale nie cały jej obszar jest pod ochroną i "nie wolno zapominać, że żyją tutaj ludzie, którzy nie zawsze są w stanie utrzymać się z samej tylko turystyki".

Prezydent podkreślił też potrzebę rozbudowy dobrej infrastruktury komunikacyjnej na Podlasiu i na całej tzw. ścianie wschodniej. Jak mówił, jest to wielkie zadanie, które spoczywa na obecnym rządzie.

"Dramatyczny brak dróg, które pozwalają na sprawną komunikację, ograniczają nie tylko możliwości rozwoju gospodarczego i biznesowego, ale także i możliwości rozwoju turystycznego" - powiedział. Jak zaznaczył, bardzo liczy na to, że minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zwraca uwagę na te kwestie.

"Kwestia budowy drogi Via Carpatia, czyli w praktyce drogi S61 i S19, kwestia ukończenia wreszcie drogi S8, kontynuowania autostrady A2 - to są tematy ogromnie ważne dla tej części Polski" - powiedział prezydent. Jak podkreślił, liczy, że te projekty będą realizowane.

Prezydent wyraził nadzieję, że będzie postępować gazyfikacja Hajnówki, jak również budowa sieci szerokopasmowego internetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • zapytanie, 2016-10-26 08:30:36

    dobrej komunikacji ? chyba dla jeleni i zubrów i min. Szyszko aby mógł na polowania jeździć ?