PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Przemyśla, Robert Choma może już wjechać na Ukrainę

  • PAP/EM    27 stycznia 2017 - 13:26
Prezydent Przemyśla, Robert Choma może już wjechać na Ukrainę

Prezydent Przemyśla Rafał Choma (fot. przemysl.pl)

• Zakaz wjazdu na Ukrainę wydany prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie został cofnięty - poinformował w piątek (27 stycznia) Michał Dworczyk (PiS). Powołał się na informację od ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycy.
• Jak dodał, w związku z tym część posłów PiS weźmie udział w Forum Europa-Ukraina.
"Z zadowoleniem przyjęliśmy informację ambasadora Deszczycy o cofnięciu niezrozumiałego zakazu wjazdu na teren Ukrainy prezydenta Przemyśla" - powiedział Dworczyk, szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą oraz przewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej.

"Teraz posłowie PiS będą indywidualnie podejmować decyzje o wyjeździe na Forum. Wiem, że część parlamentarzystów tam się zjawi, ja będę jedną z tych osób, które w Rzeszowie będą obecne" - dodał. Zastrzegł, że do Rzeszowa nie dotrą już najprawdopodobniej marszałek Sejmu Marek Kuchciński i wicemarszałek Ryszard Terlecki, którzy mieli być jednymi z gości Forum.

W czwartek Dworczyk informował, że w związku z zakazem dla Chomy parlamentarzyści PiS nie wezmą udziału w rozpoczynającym się w piątek w Rzeszowie Forum Europa-Ukraina.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kancelaria Prezydenta RP była w stałym kontakcie z ambasadą Ukrainy w Polsce i administracją prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki; interwencja ze strony Kancelarii przyczyniła się do zniesienia zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.