PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Rafał Bruski spotkał się z posłami z okręgu bydgoskiego

  • JS    8 lutego 2016 - 23:11
Prezydent Rafał Bruski spotkał się z posłami z okręgu bydgoskiego
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski z zaproszonymi do ratusza parlamentarzystami rozmawiał o priorytetach dla miasta (fot. bydgoszcz.pl)

· Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski z zaproszonymi do ratusza parlamentarzystami rozmawiał o priorytetach dla miasta.
· Podobne spotkania mają się odbywać nie rzadziej niż raz na kwartał.
Wśród najważniejszych – zdaniem Rafała Bruskiego – spraw są: utworzenie metropolii Bydgoszcz, realizacja inwestycji drogowych polegających na budowie dróg ekspresowych S5 i S10, utworzenie w Bydgoszczy samodzielnego Uniwersytetu Medycznego, Zarządu Dorzecza Wisły, delegatury CBA, Sądu Apelacyjnego i Prokuratury Regionalnej, a także budowa Centrum Kongresowego na pl. Teatralny, zwiększenie terenów inwestycyjnych w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym oraz środki na rewitalizację Młynów Rothera.

- Moje możliwości w wielu tematach są mocno ograniczone, bo decyzje zapadają w sferach rządowych czy parlamentarnych. Mogę być tym, który prosi i apeluje, ale decyzje zapadają w innych miejscach – podkreśla prezydent Bydgoszczy. – To spotkanie miało zatem uzmysłowić parlamentarzystom, że od ich skuteczności zależy wiele ważnych dla miasta i jego mieszkańców kwestii. Liczę, że do tego typu spotkań będzie dochodziło nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Wiele poruszonych kwestii wiąże się ze stricte politycznymi decyzjami. Jako miasto w ostatnim czasie rozwijaliśmy się niezwykle dynamicznie. Odnotowujemy najszybszy spadek bezrobocia w kraju. Niestety, pojawiają się niepokojące sygnały, że ta dobra passa Bydgoszczy może zostać zahamowana. Jestem zaniepokojony wypowiedziami niektórych parlamentarzystów – dodaje Rafał Bruski.

Jednym z takich tematów jest ustawa metropolitalna. – To bardzo dobra ustawa i nie jest to tylko moje zdanie, ale wielu samorządowców. Pozwoli rozwiązać wiele ważnych dla mieszkańców dużych miast i okalających je gmin spraw, np. kwestie komunikacji publicznej. Wierzę, że ustawie nic nie grozi, dlatego przygotowujemy się do złożenia wniosku w pierwszym możliwym terminie. Z informacji uzyskanych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że trwa przygotowywanie stosownych rozporządzeń do ustawy. Jeśli metropolie miałyby nie powstać, to mielibyśmy do czynienia z brakiem konsekwencji rządzących. Jeśli w ich ocenie ustawa była zła, to wystarczyło, aby prezydent Duda jej nie podpisywał. Skoro podpisał, to w świecie prawa oznacza, że ona obowiązuje – wyjaśnia prezydent Bydgoszczy.

Inną, ważną dla dalszego rozwoju miasta kwestią, jest budowa dróg ekspresowych. Tak jak w przypadku S5 wszystko idzie zgodnie z planem, tak w odniesieniu do S10 w piątek (5.02) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o unieważnieniu przetargu.

Na spotkanie do bydgoskiego ratusza zaproszono wszystkich parlamentarzystów z okręgu bydgoskiego. W spotkaniu wzięli udział posłowie: Ewa Kozanecka, Piotr Król, Tomasz Latos, Paweł Olszewski i Michał Stasiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.