PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent spotka się z szefem PKW? "To kwestia ustalenia szczegółów technicznych"

  • PAP/KDS    15 grudnia 2017 - 13:33
Prezydent spotka się z szefem PKW? "To kwestia ustalenia szczegółów technicznych"
Andrzej Duda, prezydent Polski jest gotowy rozmawiać z szefem PKW o zmianach w Kodeksie wyborczym (fot. Facebook/Andrzej Duda)

Krzysztof Łapiński, rzecznik Andrzeja Dudy: - Prezydent jest gotowy spotkać się z przewodniczącym PKW. Chodzi o zmiany w Kodeksie wyborczym.
Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński w piątek (15.12) przed południem poinformował o tym, że będzie zabiegał o audiencję u prezydenta Andrzeja Dudy, by przedstawić wszystkie zastrzeżenia w sprawie zmian w Kodeksie wyborczym, autorstwa PiS.

Hermeliński ocenił, że PKW staje się kwiatkiem do "rządowego kożucha", a KBW - agendą rządową. Szybko doczekał się odpowiedzi ze strony przedstawiciela PAD. 

- Jeśli przewodniczący Hermeliński będzie chciał spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, to prezydent oczywiści go przyjmie. To jest tylko kwestia ustalenia szczegółów technicznych, umówienia spotkania - powiedział Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta.

Jak zaznaczył, prezydent spotykał się już z sędzią Hermelińskim kilka miesięcy temu. - Jeśli jest taka potrzeba i takie oczekiwanie ze strony przewodniczącego PKW, to prezydent oczywiście go przyjmie - zapewnił Łapiński. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.