PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Starachowic został aresztowany

  • PAP    30 sierpnia 2011 - 17:30
Prezydent Starachowic został aresztowany

Krakowski sąd aresztował we wtorek na trzy miesiące podejrzanego o korupcję prezydenta Starachowic Wojciecha B. Wniosek w tej sprawie złożyła prowadząca śledztwo Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.
AKTUALIZOWANE. Prokuratura zarzuciła Wojciechowi B., że przyjął łącznie 96 tys. złotych korzyści majątkowych. Postawione mu zarzuty korupcyjne mają związek z działalnością spółek komunalnych w Starachowicach w latach 2008-2010. W prokuraturze Wojciech B. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Stanowisko to podtrzymał we wtorek przed sądem.

Prezydent Starachowic został zatrzymany w poniedziałek przez CBA na polecenie krakowskiej prokuratury. Zatrzymany został także przedsiębiorca Marian S. oraz pracownica urzędu miejskiego w Starachowicach.

Jak pisaliśmy wcześniej, przedsiębiorca ze Starachowic Marian S., przyznał się we wtorek w sądzie do zarzutu. Sąd zastosował wobec niego areszt warunkowy.  Początkowo Marian S., podejrzany o wręczenie korzyści majątkowej, nie przyznał się do zarzutu. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, prowadząca śledztwo w tej sprawie, wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie go na trzy miesiące. We wtorek podczas posiedzenia aresztowego w sądzie Marian S. nieoczekiwanie zmienił stanowisko.

Czytaj też: Coraz więcej szczegółów sprawy prezydenta Starachowic

"Podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego areszt warunkowy - jeżeli w ciągu 14 dni wpłaci 50 tys. zł poręczenia majątkowego, odzyska wolność" - powiedziała naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej prok. Katarzyna Płończyk.

Po przesłuchaniach rezydenta Starachowic Wojciecha B. prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskami o aresztowanie na trzy miesiące prezydenta Wojciecha B. oraz Mariana S. Wobec Justyny B. zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Czytaj też: Przychodzi prokurator do prezydenta

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.