PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Tadeusz Truskolaski ma odzyskać wcześniejszy poziom zarobków

  • PAP/MIW    5 maja 2017 - 12:35
Prezydent Tadeusz Truskolaski ma odzyskać wcześniejszy poziom zarobków
Prezydent Tadeusz Truskolaski (fot. twitter.com)

Zarobki prezydenta Białegostoku mają być podwyższone do poziomu sprzed obniżki, o której jesienią zdecydowała rada miejska - orzekł w piątek (5.05) Sąd Rejonowy w Białymstoku. Wyrok nie jest prawomocny.
Sąd zasądził też Tadeuszowi Truskolaskiemu ponad 12 tys. zł odszkodowania z odsetkami, czego też prezydent Białegostoku domagał się w pozwie.

Domagając się przywrócenia poziomu zarobków i odszkodowania, prezydent Białegostoku, powoływał się na naruszenie zakazu dyskryminacji w zatrudnieniu, z uwagi na poglądy polityczne i konflikt na tym tle z większościowym klubem radnych PiS.

Rada Miasta obniżyła zarobki prezydenta Białegostoku w październiku ub. roku; głównym powodem był brak absolutorium za 2015 rok. Jednak w wypowiedziach wnioskujących o to radnych PiS, padały też zarzuty dotyczące np. braku inwestycji, nadzoru nad miejskimi spółkami, czy złego zarządzania oświatą i braku ładu urbanistycznego w mieście.

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka, o której zdecydowali jesienią radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.