PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Tarnobrzega usłyszy zarzuty prokuratora

  • PAP/TK    22 lutego 2018 - 13:10
Prezydent Tarnobrzega usłyszy zarzuty prokuratora
Prawdopodobnie w czwartek 22 lutego, prezydent Tarnobrzega usłyszy zarzuty dotyczące korupcji (Fot. pixabay)

Na czwartek 22 lutego prokuratura zaplanowała przesłuchanie prezydenta Tarnobrzega z charakterze podejrzanego. Dzień wcześniej został zatrzymany przez CBA, chwilę po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki.
Agenci z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali prezydenta Tarnobrzega w środę w jego gabinecie, chwilę po tym, jak miał przyjąć 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego.

Nieoficjalną informację o akcji CBA potwierdził PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura. Prezydent Tarnobrzega - według agentów - miał otrzymać pieniądze w zamian za korzystne rozstrzygnięcie, co do planu zagospodarowania przestrzennego i zgody na budowę obiektów usługowo-handlowych w Tarnobrzegu.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej w komunikacie podał, że K. został zatrzymany w związku z tym, iż pełniąc funkcję publiczną zażądał od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyści majątkowej w kwocie 20 tys. zł. "Żądanie to zostało sformułowane w związku z opracowywanymi przez urząd miasta zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które miały uwzględnić oczekiwania przedsiębiorcy" - podała w czwartek PK.

Dział Prasowy PK zaznaczył, że po tych czynnościach prokurator podejmie decyzję co do ewentualnego zastosowania wobec podejrzanego środków zapobiegawczych - w tym skierowania do sądu wniosku o areszt wobec prezydenta Tarnobrzega.

Według nieoficjalnych informacji PAP, w środę około południa z urzędu wyproszono wszystkich interesantów i nie wpuszczano osób postronnych - nie pracujących w gmachu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, była to akcja specjalna agentów z rzeszowskiej delegatury CBA; na miejscu - w gabinecie prezydenta znaleziono pieniądze, które miały być łapówką dla niego. Prezydent Tranobrzega miał wcześniej uzależniać pozytywne rozstrzygnięcie, co do planu, od przekazania odpowiedniej kwoty pieniędzy - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Własne śledztwo CBA w sprawie korupcji w Tarnobrzegu zostało przekazane mazowieckiemu wydziałowi Prokuratury Krajowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • UE, 2018-02-22 14:48:37

    Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Przecież to radni decydują w formie uchwały o kształcie takiego planu a nie prezydent jednoosobowo, który nie ma do tego kompetencji. Albo to jest jakaś przedwyborcza sytuacja, albo sprawa może mieć charakter rozwojowy ?