PARTNER PORTALU
  • BGK

Prof. Chybicka jako kandydat PO na prezydenta Wrocławia: Chcemy miasta zdrowego

  • PAP/JS    23 czerwca 2017 - 16:37
Prof. Chybicka jako kandydat PO na prezydenta Wrocławia: Chcemy miasta zdrowego
Konferencja prasowa Alicji Chybickiej (fot. facebook)

Chcemy by środowisko we Wrocławiu stało się zdrowsze, a miasto bardziej przyjazne dla mieszkańców – mówiła kandydatka PO na prezydenta Wrocławia prof. Alicja Chybicka. Było to pierwsze wystąpienie posłanki Platformy w roli kandydatki w przyszłorocznych wyborach samorządowych.
Prof. Chybicka podczas konferencji prasowej poinformowała, że jej kandydatura w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Wrocławia uzyskała poparcie m.in. PSL oraz Unii Pracy. Wspierają ją też niektóre ruchy miejskie i organizacje pozarządowe. Jej "prawą ręką" jest Tomasz Owczarek lider ruchu miejskiego Wrocławski Ruch Obywatelski.

Zdaniem prof. Chybickiej, Wrocław to miasto, które jest bardzo dobrze postrzegane w Polsce i w świecie. "Chciałabym, aby nadal tak było, ale chciałabym też, by mieszkańcy mieli blisko do żłobka do przedszkola, by w mieście było zielono. Chcemy by środowisko we Wrocławiu stało się zdrowsze" - mówiła kandydatka PO. Jako jeden z priorytetów podała rozwiązywanie problemów komunikacyjnych w mieście.

Chybicka nie przedstawiła jeszcze programu wyborczego. Ma on być pisany przy udziale mieszkańców miasta. Tomasz Owczarek zapowiedział, że program zostanie zaprezentowany za rok.

Profesor podkreśliła, że jest otwarta na współpracę z różnymi środowiskami.

Prof. Alicja Chybicka jest posłanką PO. W wyborach w 2015 r. stratowała z pierwszego miejsca na wrocławskiej liście tej partii. Uzyskała ponad 62 tys. głosów. W latach 2011-2015 z ramienia PO zasiadła w Senacie. Prof. Chybicka jest kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Prof. Chybicka to pierwsza z kandydatów deklarujących chęć startu w wyborach na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Obecny włodarz miasta Rafał Dutkiewicz, który rządzi Wrocławiem od 2002 r., w listopadzie ubiegłego roku oświadczył, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.