PARTNER PORTALU
  • BGK

Progi dochodowe w programie 500 plus w górę?

  • PAP/JS    19 kwietnia 2017 - 17:39
Progi dochodowe w programie 500 plus w górę?
Elżbieta Rafalska (fot. KPRM)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że koszt programu Rodzina 500 plus w 2018 r. wzrośnie do ok. 24 mld zł - poinformowała minister rodziny Elżbieta Rafalska.
"Myślę, że koszt programu 500 plus w przyszłym roku będzie wyższy niż w tym, szacuję go na ok. 24 mld zł" - powiedziała PAP Biznes Rafalska. Na 2017 r. rząd zapisał w budżecie koszty programu w kwocie 23,1 mld zł.

Rafalska dodała, że pierwsze rozmowy z Ministerstwem Finansów dotyczące zapewnienia tych środków w budżecie na 2018 r. będą miały miejsce w maju.

"Te środki się znajdą, nie obawiam się o to. Podobnie jak o finansowanie w tym roku, nawet jeżeli koszt tegoroczny przekroczy zakładane 23,1 mld zł. Są rezerwy" - powiedziała.

Rafalska poinformowała również, że ewentualna waloryzacja założeń programu Rodzina 500 plus może nastąpić od 2019 roku i ewentualnie będzie dotyczyła waloryzacji progu dochodowego, a nie wysokości samego świadczenia.

"Jeśli będą zmiany, to w kryterium na 1. dziecko. Zostanie ono podniesione, zgodnie z rosnącymi wynagrodzeniami, aby liczba beneficjentów nie malała. Wysokość świadczenia nie będzie zmieniana, to jest wystarczająca kwota" - powiedziała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.