PARTNER PORTALU
  • BGK

Program 500+, Lubelskie: Wpłynęło 125 tys. wniosków. Pieniądze są na kontach samorządów

  • aw/PAP    5 maja 2016 - 14:26
Program 500+, Lubelskie: Wpłynęło 125 tys. wniosków. Pieniądze są na kontach samorządów

Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał na konta samorządów ponad 70 mln zł, do końca roku ta kwota przekroczy miliard zł (fot. flickr.com/money_pictures)

• 83 proc. uprawnionych rodzin złożyło w woj. lubelskim wnioski o świadczenia z programu "Rodzina 500 plus" w kwietniu.
• Zainteresowanie jest duże, realizacja programu przebiega sprawnie - ocenił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
•  Na konta JST w regionie na ten cel wpłynęło już ponad 70 mln zł.
"Ustawa jest realizowana w jak najlepszym porządku, wcześniejsze obawy, że coś może nie działać, były płonne. Wszystkie samorządy wywiązują się skrupulatnie i rzetelnie" - powiedział Gmitruczuk w czwartek na konferencji prasowej.

Czytaj też: Kiedy zostaną wypłacone pierwsze środki z 500+? Zależy od samorządów

Jak podał, w Lubelskiem do końca kwietnia wpłynęło 125 tys. wniosków, dotyczących świadczeń na 225 tys. dzieci, czyli 83 proc. spodziewanych. Ponad 50 tys. wniosków wpłynęło od rodzin z jednym dzieckiem. Według szacunków lubelskiego urzędu wojewódzkiego do końca czerwca spodziewać się można około 150 tys. wniosków.

Zdecydowana większość wniosków - 105 tys. - złożona została w formie papierowej, najwięcej wniosków w postaci elektronicznej składano na początku kwietnia.

Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał na konta samorządów ponad 70 mln zł, do końca roku ta kwota przekroczy miliard zł. Wypłacono dotychczas blisko 65 tys. świadczeń wychowawczych. Jedna rodzina w Lubelskiem otrzymała świadczenia na 10 dzieci, a jedenaście rodzin - na 9 dzieci.

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że uprawnionych do świadczenia w kraju jest 2,7 mln rodzin, a wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci. Dotychczas wypłacono ponad 130 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.