PARTNER PORTALU
  • BGK

Program 500+: Nie musisz iść do US po zaświadczenie o dochodach

  • pt    13 kwietnia 2016 - 12:30
Program 500+: Nie musisz iść do US po zaświadczenie o dochodach
Ośrodki pomocy społecznej same pobierają informacje o dochodach podatników wniskujących o wsparcie z Programu 500+ (fot.mrpips.gov.pl)

• Od stycznia środki pomocy społecznej same pobierają informacje o dochodach podatników.
• Osoby ubiegające się o świadczenia z Programu 500+ nie muszą chodzić do urzędów skarbowych po zaświadczenia o dochodach.
Jak się okazuje, do Izby Skarbowej w Krakowie docierają sygnały, że osoby ubiegające się o świadczenia społeczne nadal udają się do urzędów skarbowych, by osobiście uzyskać zaświadczenie o dochodach. Często wiąże się to z dwukrotną wizytą w urzędzie.

Dlatego warto wiedzieć, że od stycznia ośrodki pomocy społecznej same pobierają informacje o dochodach podatników.

Osoby, które ubiegają się o przyznanie świadczeń społecznych oraz wnioskują o wsparcie finansowe w ramach programu Rodzina 500+ nie muszą już osobiście składać wniosków i odbierać zaświadczeń o wysokości dochodów ze swoich urzędów skarbowych.

Dane te udostępniane są ośrodkom pomocy społecznej bezpośrednio z systemu informatycznego Administracji Podatkowej.

1 stycznia 2016 r. Ministerstwo Finansów, we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło usługę polegającą na automatycznym udostępnianiu ośrodkom pomocy społecznej informacji o dochodach osób ubiegających się o świadczenia rodzinne, wychowawcze i alimentacyjne. W tym również o świadczenia w ramach Programu Rodzina 500+.

Nowa usługa umożliwia bezpośrednie otrzymanie informacji o wysokości dochodów podatników, składek na ubezpieczenia społeczne i podatku należnego podatników wnioskujących o świadczenia społeczne poprzez aplikację Emp@tia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zbulwersowana, 2016-06-21 07:29:06

    rodzina 500+ to jest bubel inaczej piszą w ustawie o obliczaniu dochodów a inaczej liczą w mopr gdzie leży prawda?